istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Kutsal İttifak

Kutsal İttifak

KUTSAL İTTİFAK

Türkiye Cumhuriyeti 1923 yılından itibaren Atatürk ile başlayan Milli bir Misyon ve bu Misyonu hedefe götürecek Milli bir Vizyon uygulaması sonucu tüm dünyanın hayran kaldığı bir politika ile ulaşmaya çalıştığı hedeflere kısa süre içerisinde varmış olup taraflı- tarafsız tüm kamuoyunun gönlünü kazanmıştır.

Türkiye Ekonomik zorluklar ve imkansızlıklar münasebetiyle ikinci dünya savaşı sırasında izlemiş olduğu politika sayesinde dünya nezdinde itibar sağlamış ve güven tazelemiştir.

İsrail devletinin kurulması akabinde ABD’nin BOP’u 1953 yılında Acem kültürünün kendi başına egemen olduğu İran’da dönemin başbakanı Musaddık’ın devrilmesi ile başlamaktadır.

BOP’un asıl hedefi; kapsam alanına dahil etmeye çalıştığı 23 ülke sınırları içerisinde kalan coğrafyanın mevcut yönetim şekillerini değiştirmeyi amaçlayan idari yapılarını dışa endeksli ve teslimiyetçi bir politikadır.

Ortadoğu toprakları üzerinde egemen olma arzusu taşıyan güçler tarafından gerilim tavan yapmış, kaos kuleleri inşa edilmiş, siyasi çözüm mekanizmaları ile bölgesel sorunları çözme çabası karmaşık bir hal almış boyuttadır.

Türkiye’nin başlatmış olduğu Zeytin Dalı operasyonunun hedefi Suriye’nin Güneyinde her hangi bir bölge veya arzi parçasını kendi topraklarımıza dahil etmek gibi bir niyetimizin olmadığını deklare edip, nihai hedefimiz terörden nemalanan terörist unsurları ve destekçilerini temizleme amacını taşımaktan başka bir gayesi bulunmamaktadır.

Suriye Birlik Partisi (El Wehde ) yetkilileri DSG (Demokratik Suriye Güçleri ) ile Şam Rejiminin Afrin konusunda anlaştıklarını belirtmesi ve asker gönderme konusunda Rusya ile mutabakat sağlanması yenilir yutulur cinsten değildir.

Rusya ve İran hükümetlerinin koordinatörlüklerinde Esad onaylı YPG’ye şartları masaya yatırarak müzakere etmeleri 52 Askeri merkezin ve hassas noktaların rejime bağlı güçlere teslim edilmesi konusunda yapılan anlaşma önümüzdeki günlerde operasyonun seyrini değiştirme çabasındalar.

Bundan önceki yazmış olduğumuz “Rus Oyunu” isimli makalemizde Ruslara kesinlikle güvenilmemesi gerektiğini deklare etmemiz, bizi bir kez daha haklı çıkarmıştır. Rusya burada enerji koridoru kapsamında avantajlı duruma geçmek ve Kosova’dan kalan kuyruk acısının intikamını almak için beklediği fırsatı yakalamış gibi gözükmektedir.

İŞİD’İN SAHAYA ÇIKIŞI

Uzun bir süredir sessizliğini koruyan ve bitti denilen İŞİD, Şam’ın yaklaşık 8 Km güney kısmında bulunan yaklaşık 600 bin Filistinli mültecinin barındığı 12 büyük kampa saldırmış bulunmakla birlikte yönetimin % 83’lük kısmında kontrolü sağlamış bulunmaktadır. Yermük sığınmacı kampına düzenlemiş olduğu saldırılar sonucu; Hayfa, Rica Meydanı ve Kavşağı, Filistin Hastanesi ve Meşru (Proje ) bölgelerini devralması akıllara Türkiye’ye karşı kutsal ittifak blokunun tekrar devreye girdiğinin göstergesidir.

Yorum Yazmayı Unutmayın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.