Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Kurukız: “5 Bin Bozkurtla gidecek kadar gemileri yaktık”

Kurukız: “5 Bin Bozkurtla gidecek kadar gemileri yaktık”
  • 22 Ocak 2018

Şalpazarı Belediye Başkanlığı’ndan Gündem Yazar’a Afrin açıklaması. Başkan Kurukız açıklamasında “Kerkük’e 5 bin bozkurtla gidecek kadar gemileri yakan Ülkücü hareket ihtiyaç hasıl olursa binlerce gönüllüsü ile Afrin’in boğazına çökecektir.” dedi.

Türk ordusu teröristleri temizleyerek sınır güvenliğini sağlamak için Afrin’e girdi. Terör yuvası olan Afrin’in temizlenmesinden sonra soranın Münbiç’e geleceği söylendi. Çeşitli çevrelerden operasyon için yapılan destek açıklamalarına Belediye Başkanı Kurukız’ın açıklaması da eklendi.

“Ülkücü Hareketin binlerce gönüllüsü Afrin’in boğazına çökecektir.”

Kurukız’ın açıklaması şu şekilde oldu:

“Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin dediği gibi Ya Afrin yıkılsın, ya teröristler yakılsın. Bilinsin ki Kerkük’e 5 bin Bozkurtla gidecek kadar gemileri yakan ülkücü hareket ihtiyaç hasıl olursa binlerce gönüllüsü ile Afrin’in boğazına çökecektir. Yetmedi Münbiç’e gök gürlemesini andıran imanla sel gibi akacaktır. Gözümüz karadır, zira mevzubahis vatandır. Kahraman Mehmetçik yalnız değildir. Hükümet yalnız değildir, MHP yanındadır.

“Dualarımız Türk Ordusu’nun yanındadır”

Kurukız açıklamasına şöyle devam etti.

“Devletimizin yürütmüş olduğu bu onurlu mücadelede ben değil biz olma zamanıdır. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Ülkemizi ve Devletimizi tehdit eden her unsura karşı Türk Devleti bu tehdit unsurlarını bertaraf edecektir. Allah’ım vatanımızın güvenliği, milletimizin huzuru, bölgemizde barış ve selametin temini için kahraman güvenlik güçlerimizin ve yiğit askerlerimizin başlattığı harekatı hayırlı eyle. Şanlı ordumuzu muzffer eyle. Dualarımız Türk Askerinin yanındadır.”

MHP 5 bin Ülkücü’yü nereden bulacak ?

MHP Lideri Bahçeli koltuğunu korumak için çeşitli yöntemlere başvurmuş, partide değişim isteyen bir çok il ve ilçe teşkilatını da kapatmıştı. Ardından MHP’den büyük kopmalar yaşanmış, istifalar ardı ardına gelmişti. Kopuşların devam ettiği ve büyük itibar kaybına uğrayan MHP’nin 5 bin Ülkücü’yü olası Ülkücü Harekatı durumunda nasıl toparlayacağı ise merak söz konusu.

Bilindiği üzere Şalpazarı’nda da MHP teşkilatı aylarca kapalı kalmıştı. Ülkü Ocakları da ilçede hala kapalı ve herhangi bir yerleşkesi de bulunmamakta.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.