istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Kudüs’e Osmanlı Sancağıyla Sahip Çık, İngilizin Çizdiği Filistin Bayrağıyla Değil

Kudüs’e Osmanlı Sancağıyla Sahip Çık, İngilizin Çizdiği Filistin Bayrağıyla Değil

Ne zaman Filistin bayrağını görsem özellikle o üçgen kırmızı şerit ihanet ve Osmanlı Türk askerlerimizin kanı aklıma gelir. İslam sembolü Hilal yoktur ne Filistin bayrağında ne de Osmanlı’ya ihanet ederek sözde bağımsızlaşarak kurulan diğer Arap devletlerinin bayraklarında. Zira bu bayrakları çizen İngiliz Mark Skykes Osmanlı Hanedanlığımızı bölüp parçalamak için bayağı kafa yormuştur.

Filistin bayrağı, İngiliz diplomat Sir Mark Sykes tarafından I. Dünya Savaşında Araplık şuurunu uyandırmak amacıyla tasarlanmıştır. Araplar, Arap milliyetçiliği adı altında Osmanlı ‘dan ayrılmayı ve kendilerine ait Arap devleti kurmak için İngilizlerle birlikte hareket etmişlerdir. Kanıtı da bu Filistin bayrağıdır. Bu bayrağı çizen İngiliz Mark Sykes Osmanlı Hanedanlığı topraklarında Kürt aşiret raporları da hazırlayarak 37 sayfalık bir mektubu ‘’ Osmanlı İmparatorluğundaki Kürt Aşiretleri ‘’ adı altında İngiliz yönetimine sunmuştur. Sanırım biz Türklerin hayrına olmayan bir sunustur. Böl, parçala , yönet mantığı ile Türk milletinin topraklarını etnik kimliklerle parçalanması federal, özerk ya da Kürdistan diye devlet kurdurarak , büyük İsrail’e yatırım yapmaktır. Aziz milletimiz unutmamalıdır ki  Ortadoğu’da sözde vaat edilmiş topraklarda Büyük İsrail’in kurulamamasına tek engel Türk milletidir. Türk ırkına ve inançlarımıza sahip çıkalım.

Şimdi Filistin’in Osmanlı’dan nasıl ayrıldığını merak edenlerin karşısına çıkacak ilk isim her koşulda Şerif Hüseyin ve oğullarıdır. İngilizler kendisine büyük Arap krallığı ve Müslümanların halifesi olacağını vaat etmişlerdi. Şerif Hüseyin ve oğulları Osmanlının savaş yıllarında İngiliz casusu Lawrence’nin oyunlarıyla Osmanlı’ya karşı mücadeleyi örgütleyen, Osmanlı askeri trenlerine ve demir yollarına sabotaj düzenleyen çetelerin başına geçer.
Osmanlı Balkanlar’da da cephe savaşı verirken Şerif Hüseyin, oğlu Abdullah aracılığı ile Mısır’da ki İngiliz yönetimi ile ilişki kurdu ve 1915- 1916 yıllarında Arapların Osmanlı İmparatorluğuna karşı ayaklanmaları durumunda İngilizlerin kendi krallığını tanımasını istedi ve söz aldı. Şerif Hüseyin’in İngiliz desteğiyle verdiği bu ihanet öyle bir noktaya doğru götürdü ki olayları, bugünkü Filistin’li Arapların evlatlarını acımadan ve insan yerine koymadan, Birleşmiş Milletler çetesinin rızası ile öldürecek Yahudi devleti İsrail’in kuruluşu o ihanetin bir sonucudur.

Arap aşiretlerinin büyük bir bölümü Şerif Hüseyin’e krallığını ilan ettirerek, Haziran 1916’da Osmanlı Cihan Devletimize, İslam Hilafetinin başı Osmanlıya karşı ayaklanarak hilafetin Türklerde değil Araplarda olmasını ve bağımsız Arap devletleri kurmak istediler.

Arap birlikleri Hicaz demir yoluna saldırılar düzenlemeye ve Osmanlı birliklerine kayıplar verdirmeye başladıklarında, bir yandan İngilizlerle çarpışan Osmanlı ordumuz, hem İngilizlere karşı, hem de Hüseyin’in oğulları komutasındaki Arap birliklerine karşı da savaştı ve iki cepheden yara aldı. Ve Filistin Osmanlı imparatorluğundan çıkarak çakallarla yem oldu ve hala yem olmaya devam etmektedir.

Peki İngilizler ile işbirliği yapan o zamanın Arap hain başlarına ne oldu?

Oğullarından Faysal, bir zamanlar Fahreddin Paşa komutasında Medine’yi müdafaa eden Türk askerlerine saldıran Arap aşiret alaylarının komutanıydı.

Onun akıbeti İngilizler tarafından zehirlenerek öldürülmek oldu. Yerine geçen oğlu Gazi ise bir kazada can verdi. Torunu, Irak kralı ‘2. Faysal ise çok kanlı bir ihtilalle devrilip cesedi sokaklarda sürüklendi.

Yine Şerif Hüseyin’in ortanca oğlu Abdullah da (Ürdün kralının dedesinin babasıdır) İngilizler tarafından Filistin bölünerek Ürdün kralı ilan edilmişti. Bu kral da bir suikastçı tarafından Kudüs’te Hz Ömer Camii’nin önünde hançerlenerek can verdi. Yerine geçen oğlu Tallal ise çıldırarak öldü.

Günümüz Filistin bayrağında yer alan yatay renklerden en üstteki siyah yatay çizgi, Abbasileri; ortadaki yeşil renk Şii Fatımileri; alttaki beyaz renk Emevileri temsil eder.

Kırmızı üçgen ise 1916 yılında Osmanlı Devletine isyan eden Şerif Hüseyin’in kabilesi Haşimoğullarını, diğer bir görüşe göre Arapların Osmanlı Devletine karşı bağımsızlığı için dökülen kanı temsil eder.
O bayrak, üç eşit boyutta şeritten oluşur. Bunu soldan en uç noktası bayrağı ortalayacak şekilde duran bir ikizkenar üçgen tamamlar. Yani bugünkü Filistin Bayrağının temelleri böyle atılır.

Şunu muhakkak karşılaştığınız bir Suriyeli , Iraklı, Mısırlı, Filistinli ,Suriyeli arap’a sorunuz. Devletiniz nasıl kuruldu? Osmanlı imparatorluğumuzun parçalanması ile bağlantısı var mı ?
Hangi amaç uğruna İngilizlerle anlaşma yapıldı ? Ardından cevabı verecek kişinin yüzüne , gözlerinin içine iyi bakın. Verecek cevapta yapılan ihanetin utanması, mahcubiyeti mi, yoksa “Osmanlı’yı parçaladık , hilafeti Araplar paylaşmaya çalıştık, yaşasın bağımsız olduk hainliğin sevinci mi” bulunmaktadır. İşte bu cevaba göre karşınızdakini hain mi değil mi ayırarak, muamele edin.
Filistin cephesini savunurken, Mekke’yi ve Medine’yi savunurken, İngilizler ve Arap birlikleri tarafından şehit edilmiş Osmanlı alplerimizin mekanları cennet, gülbahçeleri olsun . Amin

Türk yurdu Varolsun, Türk ırkı sağolasın
Allah Türk’ü ve tüm Türksever Müslümanları korusun. Amin.

Yorum Yazmayı Unutmayın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.