Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Köksal DURMUŞ CHP Milletvekili Akif HAMZAÇEBİ’yi Şalpazarı Sofrasında Ağırladı

Köksal DURMUŞ CHP Milletvekili Akif HAMZAÇEBİ’yi Şalpazarı Sofrasında Ağırladı
  • 02 Haziran 2018

CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Akif HAMZAÇEBİ bugün Şalpazarılılar ile beraberdi. ŞALFED Eski Başkanı Köksal DURMUŞ, Akif HAMZAÇEBİ’yi ağırladı ve yöresel yemekler ile iftar yapıldı.

CHP Milletvekili Akif HAMZAÇEBİ Şalpazarı’nın konuğu oldu. Dorukkiriş Mahallesinden Serdar KANDAZOĞLU’nun evinde iftar programı yapıldı. İftar menüsünde karalahana sarması, Şalpazarı’nda üretilen kuru fasulye ile yapılmış yerli kuru fasulye yemeği ve güveç  vardı.

ŞALFED Eski Başkanı Köksal DURMUŞ’un organize ettiği iftar programına CHP Üsküdar İlçe Başkanı Erdoğan ALTAN, Şalpazarı Gölkiriş Mahallesinden Cumhur CÜRE, İYİ Parti İstanbul İl Yöneticisi Dorukkiriş Mahallesinden Hüseyin ÖZTÜRK, ŞALFED Kurucu Eski Başkanı Harun ÖZDEMİR ve AHOD Başkanı Mehmet KANDAZOĞLU da katıldı.

“Ortaokul ikiye kadar masa nedir bilmezdik”

İftar için masa sofrasının yanı sıra yuvarlak Ağasar yer sofrası da kuruldu. Akif HAMZAÇEBİ orucunu yer masasında açmak istedi. Trabzon Araklı’da 1953 yılında doğan Hamzaçebi bir süre yer sofrasına baktı ve “Ben orucumu bu yer sofrasında açmak istiyorum. Eski anılarım gözlerimin önüne geldi. Ortaokul ikiye kadar biz masa nedir bilmezdik. Ortaokul ikideyken ailem eve masa almıştı. Ben masayı o zaman gördüm. Buradakilerin çoğu belki de çocukken yemeğini masada yemiştir. Böyle kase, tabak böyle konfor yoktu benim çocukluğumda.” dedi.

20 Temmuz’da Kadırga Otçusu’na Gelecek

Hamzaçebi bir süre Ağasar Halk Oyunları Derneği Başkanı Mehmet KANDAZOĞLU ile sohbet etti. Kandazoğlu kendisine  kültür ve sanat alanındaki projelerinden bahsetti. Daha sonra kendisini yüzlerce yıldır Gümüşhane Trabzon sınırındaki Kadırga Yaylasında yapılan otçulara davet etti.

Hamzaçebi 4 Gün Şalpazarı’nda Kalacak

Kadırga Otçucu programını listesine ekleyen Milletvekili Sis Dağı şenliğine de gitmek istediğini söyledi. Şalpazarı’nda 3 – 4 gün kalarak Kadırga Otçusuna ve Sis Dağı şenliğine katılacağını söyledi.

“Ben çocuklarımla hep oyun oynardım”

Serdar KANDAZOĞLU’nun çocuklarını kucağına alarak sevdi. Çocukların babasına onlarla oyun oynayıp oynamadığını sordu. Kendisinin hep çocuklarıyla oyun oynayarak onları büyüttüğünü söyledi.

Oruçlar açıldıktan sonra Hamzaçebi birbirinden güzel yemekler hazırlayan Köksal DURMUŞ’un hanımı ve Serdar KANDAZOĞLU’nun hanımına teşekkür etti.

 

Şalpazarı Derneklerini Ziyaret Etti

Köksal DURMUŞ’un organize ettiği iftar programından sonra İstanbul Milletvekili ve 2018’de 1. bölgeden Milletvekili Adayı olan Akif HAMZAÇEBİ Şalpazarı derneklerini ziyaret etti. Geyikli ve Dereköy Derneği’nin üyeleriyle merhabalaştı.

Kafile daha sonra Çamlıca Derneği’ne geldi. Dernek başkanı Muhammet YAMAÇ kafileyi ağırladı ve Hamzaçebi’ye başarı temennisinde bulundu.

Buradan Dorukkiriş Derneği’ne geçildi. Dernek Başkanı Fahri DURMUŞ, Hamzaçebi’yi karşıladı. Mikrofonla onu dernek üyelerine takdim etti. Hamzaçebi kısa bir konuşmayla Dorukkirişlileri selamladı. Dernek üyelerine “Oyununuza devam edin. Biz buraya gelip bir çay içmek istedik. Bir isteğiniz olursa gelin ben buradayım.” dedi. Dorukkirişliler kendisine alkışlayarak karşılık verdi.

Derneklere yapılan kısa ziyaretler Düzköy, Çamkiriş ve Turaluşağı köylülerinin oluşturduğu Aktaş Derneği ile devam etti. Aktaş Derneği Başkanı Turgay KARAGÜL ve dernek yönetimi Hamzaçebi’yi karşıladı. Dernek yönetim odasında bir hatıra fotoğrafı çekildi. Hamzaçebi dernek başkanı Karagül’e kısa ziyaretler gerçekleştirdiklerini, daha sonra tekrar Aktaş’a ziyaret gerçekleştireceklerini söyledi.

Ziyaret Kasımağzı Derneği ile son buldu. Dernek Başkanı Selim KIRAN ve yardımcısı Hüseyin UÇAR kafileyi karşıladı. Kasımağzı köylüleri ziyaretçilerine misafirperver davrandı. Dernek Başkanı Selim KIRAN, tüm partililere kapılarının açık olduğunu ve misafirperverlik ile karşıladıklarını söyledi. Geçmişte Şalpazarı’na bir çok konuda yardımcı olan Hamzaçebi’ye başarı temennisinde bulundu.

“Sizin icraatlarınız ne olacak ?”

Kasımağzılı bir vatandaş CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Akif HAMZAÇEBİ’ye “Sizin icraatlarınız ne olacak ? İktidara geldiğinizde hangi projeleri yapacaksınız ?” sorusunu yöneltti.

“Bilişimde ilerlememiz gerekiyor.”

Vatandaşın sorusu üzerine Hamzaçebi bilişimde ilerlemek gerektiği belirtti ve şunları söyledi:

” Ülke olarak bilişimde ilerlememiz gerekiyor. Bundan 10 yıl önce dünyada 5 büyük petrol şirketi vardı, 3 tane de büyük banka vardı. Şimdi ise bilişim şirketleri en büyük konumda. Facebook, whatsapp gibi şirketler var. Facebook’un 3 bin yada 4 bin çalışanı vardır ancak Facebook’un asıl çalışanları sizlersiniz, bizleriz. Eğer orada kimse paylaşım yapmasa bu şirket hiçbir şey kazanamaz. Whatsapp yine aynı şekilde. Bugün fabrikalarda robotlar iş yapıyor. Bunu sağlayan şey bilişimdir, yazılımdır. Bizim bunu yapmamız gerekiyor. Bizim telefon üretmemiz gerekiyor, biz bir telefon üretemiyoruz şuan.

“Önümüzü göreceğiz”

İş adamı kaçıyorsa, yatırımcı kaçıyorsa, insanlar geleceğini güvenli görmüyorsa yatırım olmaz, istihdam olmaz, üretim olmaz. Demek ki önce önümüzü göreceğiz. Bunun yolu tam demokrasiden geçer. 2003- 2007 dönemi böyleydi. Üniversiteler konuşuyordu, eleştirebiliyordu, herkes kendi işini yapıyordu. Osmanlı’da 2. Abdülhamid Meclisi Mebusan’a kanun teklif edemezdi. Önümüzü görmek için parlamenter sistemi getireceğiz.

“Eğitime yatırım yaparsan düşünen beyinler ortaya çıkar”

Eğitim sistemini çağdaş ülkelerin teknolojisini ve bilimsel gelişimini yakalayacak şekilde düzenleyeceğiz. Her şey eğitimden geçer. Örneğin dünyanın 10 büyük şirketleri arasında Kore şirketleri var. Çünkü Kore eğitime kaynak ayırdı, eğitime yatırım yaptı. Eğitime yatırım yaparsan düşünen beyinler ortaya çıkar. Önce üreteceğiz, üretmemiz için de eğitim lazım. Bizim inşaat sektörümüz olmalı elbet ancak bizim fabrika yatırımımız yok. Fabrika yatırımı yapacağız. Bilişim önemli fakat bizler sanayi yatırımları da yapacağız. Önce üreteceğiz, geliri ve refahı artıracağız.”

 

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.