istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Kirazlıtepe Halkı Büyük Bir Kentsel Dönüşüm Toplantısı İle Dernekleşme Sürecine Giriyor !

Kirazlıtepe Halkı Büyük Bir Kentsel Dönüşüm Toplantısı İle Dernekleşme Sürecine Giriyor !

Kirazlıtepe Mahallesi 7 Parsel Komisyonu büyük bir toplantıda halkı bir araya getirdi. Küplüce’de bulunan Giresun Çamoluk Gürçalı Derneğinde düzenen “Rantsal değil kentsel dönüşüm istiyoruz.” başlıklı toplantıya çok yoğun bir katılım oldu. Peki toplantıda hangi kararlar alındı ?

Hak Sahipleri Dernek Çatısı Altında Birleşecek !

“Birlikten Kuvvet Doğar Rantsal Değil Kentsel Dönüşüm İstiyoruz” başlıklı toplantıya hak sahipleri, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri, dernek başkanları ve vatandaşlar katıldı. 7 Parsel Komisyonu Başkanı Mikail Dülge’nin yaptığı açılış konuşmasında atılması gereken adımlar, izlenmesi gereken hukuki süreçler ve 7 Parsel Komisyonu’nun  bir dernek çatısı altında birleşmesi  hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Belli Olmayan Bir Projeye İmza Atanlar Büyük Mağduriyetlere Uğrayabilir

Ana konuşmacı olarak toplantıya katılan Kentsel Dönüşüm Uzmanı Av.Erbay Yucak çeşitli konular hakkında bilgi verdi. Av. Yucak, hak sahiplerine birlikte olduğunuz sürece ve istemediğiniz sürece burada gerçekleştirilmek istenen haksız  dönüşümün gerçekleşmeyeceğini, bunun İstanbul’da ve ülkemizin çeşitli yerlerinde hukuki yollarla durdurulduğun, mahkemelerin ve Danıştay’ın vatandaşın barınma ve yaşam hakkını koruduğu yönünde sonuçlanan davaların olduğunu anlattı. Av.Yucak , hak sahiplerine ortada olmayan detayları belirlenmeyen projeye imza atan vatandaşların, çoğunluk bu projeyi kabul etmediği takdirde çok büyük hak mahrumiyetinde kalacaklarını da belirtti. Yucak, komşusunu bırakıp kendi menfaatlerini ön planda tutan vatandaşların daha sonra ellerinde bulunan haklarını kaybettiklerini anlattı.

Yucak, hukuki süreçten korkulmaması gerektiğini, davaların takibinde ve hukuksal süreçte kendilerinin takipte olacağını her türlü desteği  vermek için hak sahiplerinin yanında bulunacağını belirtti. 7 Parsel Komisyonun bir an önce bir dernek kurarak işlemleri hızlandırması yönünde tavsiyelerde bulunan Avukat Yucak, hak sahipleri ve vatandaşların sorularını cevaplayarak  konuşmasını sonlandırdı.

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Erdoğan Altan da yaptığı konuşmada Kirazlıtepe’de 7 Parselde yapılmak istenen haksızlığa karşı parti olarak daima hak sahiplerinin yanında olacaklarını ve her türlü yardım için kapılarının açık olduğunu belirtti.

7 Parsel Komisyon Başkanı Mikail Dülge’nin dernek kuruluşu  için yaptığı oylama çoğunluk tarafından kabul edilerek kuruluş için çalışmalarına başladı.Vatandaşların birlik ve beraberlik içinde hareket edecekleri kurulacak olan derneğe her türlü desteği  vereceklerini belirten konuşmalarla toplantı sona erdi.

Katılımcılar arasında Kentsel Dönüşüm Uzmanı  Av.Erbay Yucak, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Erdoğan Altan, BTP Üsküdar İlçe Başkanı Ali Örpek, CHP Üsküdar  İlçe Başkan Yardımcısı Levent Güder, CHP Büyükşehir ve Üsküdar Meclis Üyesi Nezih Küçükerden, CHP Büyükşehir ve Üsküdar Meclis Üyesi Necati Ay, CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Tahsin Epli, Fikirtepe Mahalleliler Derneği Başkanı Sabır Karakoçoğlu, Trabzon İli Şalpazarı İlçesi  Dereköylüler Dernek Başkanı Erdem Kuru ve çeşitli sivil toplum örgütü üyeleri vardı.

Yorum Yazmayı Unutmayın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.