istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Kirazlıtepe Eski Muhtarı Şaban Bayram Prensipte Anlaşmayı Yalanladı

Kirazlıtepe Eski Muhtarı Şaban Bayram Prensipte Anlaşmayı Yalanladı

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kirazlıtepe Eski Muhtarı Şalpazarı’nın Dereköy Mahallesinden Şaban Bayram’ı ziyaret etmişti. Ziyaretin ardından kentsel dönüşüm ile ilgili prensipte anlaştıklarını, ayrıntıların ise yarın dahası hal edileceğini bildiren bir paylaşım yapmıştı. Şaban Bayram Beye bu durumu sorduk. Ancak herhangi bir anlaşmanın olmadığını söyleyerek Belediye Başkanı Türkmen’i yalanladı.

Belediye Başkanı Türkmen’in paylaşımının ardından Dereköy Derneği Başkanı Erdem Kuru, kendi sayfasından açıklamalar yapmıştı ve bunu yayınlamıştık. Daha sonra Gündem Yazar’a yalan, iftira haberleri yapıyorsunuz gibi ağır söylem ve eleştiriler olmuştu. Hatta Üsküdar Belediye Başkanı hemşehrimiz Hilmi Türmen’e saldırdığımız da iddia edilmişti. Sadece olanı yazmış olan ve herhangi bir iftirada bulunmayan Gündem Yazar olarak bu durum üzerine Şaban Bayram ile bir röportaj gerçekleştirmek mecburiyetinde kaldık.

Gündem Yazar, haber değeri taşıyan meseleleri halkın, bilhassa Şalpazarılıların haklarını gözeterek, ancak çarpıtmadan, uydurma yapmadan olduğu gibi sayfalarından sunuyor. Yapılan açıklamaların ekran görüntüsünü dahi haberlerimize yerleştirmemize rağmen haber sitemize karşı ağır ithamlarda bulunuldu, yalan haberler yaptığımız iddia edildi.

Tartışmalar Üsküdar Belediye Başkanı hemşehrimiz Hilmi Türkmen’in, yine Şalpazarılı hemşehrimiz Kirazlıtepe Eski Muhtarı Şaban Bayram’ı ziyareti ile başlamıştı. Röportajımızı videodan da izleyebilirsiniz.

“Hiç öyle bir şey yok”

Gündem Yazar, Kirazlıtepe Mahallesi Eski Muhtarı Şaban Bayram’a, Türkmen’in kendisini ziyaretinde kentsel dönüşümle ilgili prensipte anlaşıp anlaşmadıklarını sordu. Bayram şunları söyledi:

“Hiç öyle bir şey olmadı. İki kelime konuştuk sadece Belediye Başkanımla beraber. Belediye Başkanım, Muhtar bana telefon etti. Neredesin ? Evdeyim. Ama rahatsızım dedim. Dışarı çıkamıyorum dedim ona. Biz dedi sana geleceğiz dedi. 5 dakika geçmeden Muhtar geldi. Muhtarın arkasından Belediye Başkanımız da geldi. Hoş beş, onları aldım içeri. Hasta ziyaretine geldik, dedi. Neyse oturduk biraz. Oturduktan sonra ziyaretim neydi dedi bana. ”

“Canımı iste malımı isteme dedim.”

“Biliyorsun ya dedim. Benden dedim canımı iste malımı isteme dedim. Canımı iste malımı isteme. Peki dedi. Bize dedi niye güvenmiyorsunuz, dedi. Çünkü dedim ben sana güvenmemezlikten değil dedim. Bize duracak olduğumuz yeri göstermiyorsun, noteri getirmiyorsun. Onun için dedim, bizi buradan kentsel dönüşüm, kamulaştırma ile beraber bizi buradan uzaklaştırıyorsun. Burası camiye sosyal tesisler olacak veya sosyal bir şeyler yapılacak. Bunun için bu yüz doksan bin araziyi boşaltmak istiyorsun. Eğer boşaltmıyorsan çağıralım noteri herkesi sıraya koyalım. Bize hangi bloktan, hangi şeyden vereceksen…”

“Ben size güvenemiyorum … Çünkü…”

“Siz dedi bize güvenmiyor musunuz dedi. Ben size güvenemiyorum. Niye güvenemiyorum ? Çünkü dedim elimizde bir şeyimiz yok. Yarın nereye gideceğiniz belli değil sizin, dedim. Devlet sürekli dedi. Biz de ona dedik ki, Ankara Belediye Başkanı gösterdi yanındaki dayılarım vardı… Yok dedi öyle bir şey olmaz… E İstandul’da o kadar şey değişti bu da değişebilir. Biz dedim güvenemiyoruz. Yani bunu bizden isteme.

Neyse vatandaşlar geldi. Kimisi yerini sordu. Herkes ondan güvence istedi. Biz devletiz dedi, bize güvenmiyor musunuz dedi. Neyse bir saate kadar falan oturdu. Ondan sonra ben müsaade isteyebilir miyim dedi. İsteyebilirsin dedim. Gönderdim güle güle. ”

“Şahitlerim var. Fotoğraf çektiler…  Sakın bunu atma anlaştık diye”

“Yalnız, şahitlerim var. Fotoğraf çektiler. Sakın dedim bunu şeye atma anlaştık diye. Böyle hiçbir şey aramızda geçmedi. İki kelime geçti aramızda. Başka hiçbir şey yok. Benden canımı iste malımı isteme dedim ona. Buradakilerin hepsi şahit orada. Başka bir şey yok.

Bir saat sonra Başkanım bazı yönlerde anlaştık diye şeye atmış, o yanda bu yanda… Aramızda böyle bir şey de geçmedi. Ama ne için attın ? (Foroğrafları) Karşı taraflara işaret mi vermek istiyor, ne istiyor onu bilemiyorum. Yani ne için ? ”

“Vermeyebilirsiniz  dedi. Zorla malınızı alacak değiliz elinizden dedi.”

“O da kötü konuşmadı. Vermeyebilirsiniz dedi bize yani. Onu da söyledi kendisi. Yani zorla malınızı alacak değiliz elinizden dedi. Onu da inkar edemem. Arkadaşların hepsi oradaydı. Biz dedim, yerimizi terk etmek istemiyorum. Ona dedim, biz yeniyiz caminin önüne aşağı niye istimlak etmiyorsun ? Onlar da şimdi dedi, önceden kabul etmiyorlardı ama dedi, şimdi yalvarıyorlar bizi edin diye dedi. İyi o zaman onları (istimlak) et dedim ben de. Başka bir şey demedim. Aramızda geçen bu. ”

“Hiç bir şekilde prensipte anlaşma olmadı.”

Yine Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in Şaban Bayram’ı ziyaretinde orada bulunan Ali Osman Bayram’a da prensipte anlaşma meselesini sorduk. Ali Osman Bayram da anlaşma olmadığını belirterek şu açıklamalarda bulundu:

“Hayır hiç bir şekilde prensipte anlaşma olmadı. Sadece plan proje çıkart, noteri getirelim, herkesin evi belli olsun , bütün katları, buna göre noterden tastiklenir… Ama hiç bir şey yok. Bana güvenmiyor musunuz diyor. Biz nasıl güvenelim sana. Ankara Belediye Başkanı’nı görevden aldınız. Ondan sonra öbürünü… Öbür belediye başkanı gelecek iptal edecek bütün projeleri. ”

“Şalfed dernek başkanı bize katiyen sahip çıkmadı. “

Daha sonra Kirazlıtepe Eski Muhtarı Şaban Bayram, Şalfed hakkında da bazı açıklamalarda bulundu. Şalfed’in kentsel dönüşümden etkilenen Şalpazarılılara sahip çıkmadığını belirterek şunları söyledi.

“Şalfed derneği bir buçuk sene önce bir dernekte başkanımız konuşma yaptı. Başkanımız davet etti.O zaman yeni seçilmişti.  Ben burayı kaldıracağım, Katırcıoğlu’nun orada Türk Ziraat Bankası’nın yeri var, orayı size nakledeceğim dedi. Biz de dedik ki eğer bizi nakledersen biz göbek atarız, davul zurna ile gideriz. Ama yapamazsınız çünkü orayı aldı Cumhurbaşkanı’nın oğlu. Ondan sonra biz Şalfed başkanına Kamil’in kahvehanesinde toplantı yaptırdık. Bu toplantıya bir kaç tane Dorukkirişli geldi, Şalfed başkanı geldi.  Şalfed dernek başkanı bize katiyen sahip çıkmadı. Bizim yani, kentsel dönüşümde olan arkadaşların hiçbirine sahip çıkmadı.

Bu arada 10 parselden 11 parsel kentsel dönüşüme sokuldu. Ondan sonra bu büyütüldü. Aşağı yukarı, bunun arasından 136 parselden 98 parseli çıkarttılar. Burayı Osmanlı Mahallesi ilan ettiler. Dorukkirişli çok vardı 136 parselde, bunu çıkarttılar. Yani bu parselden çıkarttılar onları. ”

Gündem Yazar, kendilerine sunulan somut bir proje olup olmadığını sordu. Şaban Bayram şöyle devam etti:

“Yok, hiç bir şey yok.”

Söze Ali Osman Bayram şöyle devam etti:

“Proje olsa… Gösterseler bize  noterden tastikli proje. İşte projeniz, işte eviniz dese tamam. O da yok. Nerede yapacaksın evini ? Görelim. Göremeden nasıl imza atacağım ben ?”

“Bizim ona bir garezimiz yok. Yalnız doğrusunu söylesin.”

Gündem Yazar, Şaban Bayram’a son olarak Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e söylemek istediği bir şeyler olup olmadığını sordu. Şaban Bayram şunları söyledi:

“Bizim ona bir garezimiz yok. Yalağuz bize doğrusunu söylesin. Başka bir şey istemiyoruz. Onun etrafındaki arkadaşlar bile diyor ya, sizi kandırıyorlar diyor memurları bile. Ya burası boşalacak diyorlar ya… Taksim’den buraya teleferik yapılacakmış, biliyor musun ? Burası boşalacak. Boşalacaksa biz de hakkımızı alalım…”

Yorum Yazmayı Unutmayın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.