www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Katar Komplosu

Mesut YILMAZ

Mesut YILMAZ

Mesut YILMAZ

Suudların ve diğer Arap devletlerinin politikalarının temelinde ”PARA”yatar. İşte o yüzdendir ki yılladır İslam Devletleri kendi içinde birlik sağlayamıyor. Bu birliği sağlamak artık koca bir hayal. Düşünün ki Mısır’ın ilk kez halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanı Mursi’yi derdest edip aşağılık bir darbeyle başa gelen Sisi, Suudların gözünde meşruiyet kazanırken Darbeci Sisi’ye karşı direnen, ona muhalefet eden Müslüman Kardeşler(İhvan) Suudlar tarafından terörist olarak ilan ediliyor.

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ta yılladır İsrail’in adeta baş belası haline gelmişti. Nitekim Suudların Katar’ı suçladığı ikinci önemli nokta bu. Yani Hamas’ı desteklemek.Düşünün ki Müslüman Suudlar Filistin Davası’nı para ve çıkar uğruna’’ Emperyalist ve Siyonist’’ abilere satmış durumdalar.

İran meselesine gelirsek Umman ve BAE’nin İranla yılladır süren staratejik ortaklık ve ticaret partnerliği gözden kaçırılmamalı. Neden bunlar gözardı edilirken Katar topun ağzına kondu?

İlginçtir olayların fitilinin ateşlendiği gün olan 5 Haziran tarihi aynı zamanda 1967 yılında ‘’6 Gün Savaşları’’ olarak bildiğimiz savaşların yıldönümü. Anlaşılıyor ki herşey planlı. Herşey önceden planlanmış aşağılık birer komplodan ibaret.

Bakın İslam Coğrafyası’nı parçalamanın planlarını yapanlar yıllardır İslam Devletleri arasında doğabilecek birliği engelleyerek bu ülkeler arasına nifak tohumları ekenlerdir.Başta Emperyalist abiler ve onların maşarı ve paranın satın alamayacağı kimse yoktur mantığıyla hareket eden Siyonist anlayış maalesef İslam Coğrafyası’nın sonunu getiriyor.

Küre önünde çekilen Trump,Sisi ve Suud Kralı Salman’ın fotoğrafı dün gibi aklımızda.Anlaşılıyor ki Suud Kralı İslam Dünyası’nı arkasından vurmuştur.

İsrail’in kurulduğu tarihten itibaren bileğini bükemeyen Arap devletleri maalesef bu bileği öpmekten yana karar kılmıştır.Siyonistler yine haklı çıktı:

-Para’nın satın alamayacağı kimse yoktur.

+

Gel gelelim Türkiye’ye..

Türkiye Mursi’nin Cumhurbaşkanı olmadan öncede desteklemişti.Mursi’nin Cumhurbaşkanı olması Türkiye tarafından büyük bir sevinçle karşılanmıştı.Aylar sonra Mursi’yi darbeyle indiren Sisi iki ülke arasında geliştirilen pozitif uyumu yerle bir etti.Türkiye’nin Darbeci Sisi’yi desteklemesi mümkün değildi.Zaten öyle de oldu.Türkiye hiçbir zaman Mısır meselesinde geri adım atmadı.Mursi savunuldu ve Sisi’nin liderliği Türkiye tarafından kabul görmedi.

Aslında bütün İslam Coğrafyası burada tek yürek olabilmeliydi.Bu durum tarihi bir fırsattı ne yazık ki bunu da başaramadık.Suudlar neredeyse Darbeci Sisi’yle kan kardeş durumuna geldiler.

Filistin Davasına her daim sahip çıkan,Mavi Marmara olayının çözümünde dahi Filistin ile ilgili şart koşan ülke yine bizdik.Biz hiçbir zaman İslam Coğrafyasını kaderine terk etmedik,etmeyeceğiz de.Çünkü 1055 yılında Tuğrul Bey’in Bağdat da oturan Abbasi İslam Halifesi’ni Şii Büveyhoğulları’ndan kurtardığı tarihten itibaren Türkler, İslam aleminin bayraktarlığını üstlenmiştir.Bu kirli oyunu bozacak olan yine Türkiye’dir.Kurtuluş Savaşı’nda Emperyalizme ve Pkk meseleside Siyonistlere attığımız tokat hala onların içinde bir ukte olarak kalmıştır.

Uyanık olmamız gerek.Unutmayın ki:

-Hedef sadece Katar değil,bütün bir İslam Coğrafyası’dır…

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ