Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Kadırga’yı ve Doğayı Zehirlemekten Vazgeçin !

Kadırga’yı ve Doğayı Zehirlemekten Vazgeçin !
  • 07 Ağustos 2017

Şalpazarı yerel haber siteleri olarak geçen yıldan beri sürdürdüğümüz mücadele hala sonuçlanmadı. Gündem Yazar Şalpazarı, Kadırga Yaylası’nın bağrına dökülen çöplerin bir an önce temizlenmesi için geçen yıldan bu yana konuyu gündeme getirmekte. Ancak Kadırga Otçusu’nun da yapıldığı noktaya oldukça yakın bir yere dökülen çöpler hala temizlenmedi.

Kadırga Yaylası’na belediye tarafından dökülen çöpler  daha sonra yakılmakta, doğa hem çöple, hem çöp kokusuyla hem de çöpler yakıldıktan sonra oluşan tahribatla adeta katlediliyor. Başka bir yerel haber sitesi olan Şalpazarı Gündem’in sahibi Fatih Muhcu da durumu T.C. Çevre ve Şehircili Bakanlığı’na bildirmişti ancak hala sonuç alınamadı.

Ulu Türk atalarımız doğayı kendilerinden daha iyi koruyorlardı. Doğayı kirletmiyor, pisletmiyor, zarar vermiyor bunları yapanları da ağır bir şekilde cezalandırıyorlardı. Çünkü doğayı hem atası olarak tanıyorlar, hem doğayı hem de daha önce ölmüş olan atalarının ruhlarını kızdırmamayı amaçlıyorlardı. Çünkü doğayı ve atalar ruhunu kızdırmanın felaketlere yol açabileceğine inanıyorlardı. Bizler doğayı kendilerinden daha iyi koruyan bu ecdadın torunları iken bugün doğaya karşı bu saygısızlığı nasıl yapabiliyoruz inanılır gibi değil !

Belki atalar ruhunu kızdırmak batıl bir inanç olarak değerlendirilebilir ancak doğayı kirletmenin ilerde hastalık v.b. felaketlere yol açabileceği aşikar.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.