lara escort

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

İş Yeri ve Evleri Mühürlendi Kirazlıtepe’de Vatandaşları Eyleme Çağırdılar !

İş Yeri ve Evleri Mühürlendi Kirazlıtepe’de Vatandaşları Eyleme Çağırdılar !
  • 18 Ağustos 2017

Şalpazarılıların yoğun olarak yaşadığı Kirazlıtepe’de Hüsnü İnal adındaki bir vatandaş dernekleri, kahvehaneleri ve vatandaşların yoğun bulunduğu yerleri ziyaret ederek Üsküdar’da yaşadıkları mahallede ev ve iş yerlerinin Üsküdar Belediyesi tarafından mühürlendiğini söyleyerek onları bu duruma karşı tepki koymaya davet etti.

İnal, 1 tane iş yerinin ve 40 tane evin mühürlendiğini, Kirazlıtepe’de yaşadığını ve kendi evinin de mühürlendiğini söyleyerek yanındaki kişilerle birlikte bu duruma tepkilerini dile getirdi. Üsküdar halkından da evlerin, iş yerlerinin mühürlenmesine ve yıkılmasına karşı tepkilerini ortaya koymalarını isteyerek onları Cumartesi günü yapacaklarını söylediği bir eyleme davet etti.

Bu durum karşısında Gündem Yazar olarak Hüsnü İnal’dan bilgi almaya çalıştık. İş yerine mühür konulan bir vatandaş da elindeki T.C. Üsküdar Belediye Başkanlığı Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından konulan mührü göstererek Gündem Yazar’a açıklama yaptı.

“Beni Zorla mı Atmaya Çalışıyorlar ?”

Kiracısı tarafından arandığını, sahibi olduğu iş yerinin mühürlendiğini söyleyen vatandaş haber sitemize şu açıklamalarda bulundu:

“Benim dükkanımı mühür altına almışlar. Neden almışlar bilgim yok. Kiracım beni aradı. Dedi ki belediye geldi, buraya mühürleme evrakı bıraktı, mühür altına alınmış. Benim evim, barkım neden mühürlendi acaba ? Sebep ne ? Beni zorla mı atmaya çalışıyorlar ? Hani dağ başı mı burası ? Kanun diyoruz, yani nerede bu kanun ? Hani zengine var, fakire konun yok hemi ? Yani A’ya var B’ye yok. Fakir fukaraya yok. O zaman biz burayı terk edip gidelim, bizi öldürsünler. Öyle kolay değil yani. Mahkeme ise mahkeme olacak. Zorla olacaksa olacak. Bakalım Hanya mı Konya mı belli olacak. Sistem belli olacak yani. Bizi neden çıkartmak istiyorlar, ne oldu yani. Biz ne yaptık ? Sebep ne ? Beni korkutmaya mı çalışıyorlar ? Yapım mühür altına alınmış. Ben sanki kat mı yapmışım ? Benim dükkanımın üzerine kat mı yapılmış ilgili memur ? Bir sebebi mi var ? Ben bir suç mu işlemişim ? Nedir bu, gelip benim kiracımı rahatsız ediyorsunuz. Burası mühürlendi, mühür altına alındı. Neden beni kiracımla yüzgöz ediyorsunuz ?”

“8 Kardeşiz Varımız Yoğumuz Yeryüzünde 4 Katlı Bir Evimiz”

Daha sonra, Üsküdar’da mahalleleri dolaşarak vatandaşları evlerin mühürlenmesine karşı tepki göstermeye çağıran Hüsnü İnal da Gündem Yazar’a açıklamalarda bulundu.

İnal açıklamasında şunları söyledi:

“Adım Hüsnü İnal. Ben tam 25 senedir Üsküdar İskele meydanında çalışan bir insanım. Evim tam 35 senedir bu Kirazlıtepe’de. Biz sekiz kardeşiz. Varımız yoğumuz bu yeryüzünde 4 katlı bir evimiz var. Tırnaklarımızla yapmışız bu güne getirmişiz. Halen ben bugün 85 bin lira borçlu bir şekilde yaşamaktayım. Bütün bankalara, bütün çevreme ben borçlu olan bir insanım, burada bütün cemaat buna şahit. Sormadan etmeden bu vatandaşlarımızın evleri mühürlenmiş. Bunu biz kabul etmiyoruz hiç bir şekilde.”

“Duymasalar Hodri Meydan Diyorum”

Yıllardır çalıştığını ve halen de borçlu olduğunu söyleyen İnal’ın evlerinin mühürlenmesi karşısında öfkeli olduğu açıklamalarından  da belli oluyor ve şöyle devam ediyor. “Biz devletiz, devlet olan bu halktır. Herkes hakkına sahip olacak bir şekilde. Biz adalet istiyoruz. Ben saygılarımı, sevgilerimi iletiyorum. Bizim bu şekilde sorunlarımız var. Bunu biz Cumhurbaşkanımız’a, Başbakanımız’a, bütün devlet yetkililerimize biz bunu duyuruyoruz. Duydular duydular. Duymadılar hodri meydan diyorum ben. Canım da burada kanım da burada.”

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.