Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Irkçılık nedir ? Türk ırkı neden önemlidir ?

Zeynep Han DİKMEN

Zeynep Han DİKMEN

  • 26 Haziran 2018

İlk önce Türk ırkının tek bir Yaratana olan sadakatinden , yeryüzünde put yapmamış, herhangi bir taşa puta tapmamış Türk ırkının varlığını bilmenizi istirham ederim. Bunu ben söylemiyorum, Ulu Türk tarihi, Türk kültürü, Kültigin Anıtı ve Orhun Kitabeleri söylemektedir.

Peki ırk ile devlete bağlılık neden önemlidir? Devletin varlığı ve devamı için neden Türk ırkına ihtiyaç vardır. İfade edeceklerim yüreğimin en derinlerinden ve hayatın gerçeklerinden aktarılacağından emin olabilirsiniz. Zira detaylı düşünüldüğünde durumun hakikatin benden daha iyi anlayacağınıza şüphem yoktur kardeşlerim.

Bir devletin sınırları içerisinde yaşayan ancak asıl unsur olmayan toplumlar isyan ederlerse, bu kendileri için ihanet olmaz ama asıl unsur için ihanet olur. Asıl unsur nedir? Türk ırkı Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucu atalarının mensubu olduğu Türk ırkını muhafaza etmeye kötü niyetliler “ırkçılık” demektedir, halbuki bunu söyleyenlerin niyeti kendi içlerinde yaşattıkları Türklüğe olan düşmanlığındandır. Kimi zaman İslamiyet’in ardına saklanarak, kimi zaman Yunan demokrasisinin ardına saklanarak, kimi zaman da hümanistçe olduğunu iddia ederek Türk düşmanlığı yapmaktalardır. Halbuki bu insanlar kendi aileleri ve akrabaları ile aile mirasında bile birbirinin hak hukukunu çiğneyerek birbirine düşman olacak gerçek bencil ırkçılıklarını gizliden yapmaktalardır.

Türk ırkını muhafaza etmek, korumak ve yüceltmek demek, başka milletleri katletmek, yok etmek ve başkalarının kültürünü aşağılamak demek değildir. Biz Almanların yaptığı gibi ırkçılık anlayışında değiliz. Türk ırkçılığı milli birlik ve bütünlüğümüzü diğer milletlere karşı da saygılı olarak koruyabilmek, gelenek göreneğimizi, anadilimiz Türkçeyi, tarihimizi ve ülkemizin asli unsuru Türk kimliğini korumak ve gelecek nesillere aktarmaktır.

İnsanların üzerinde kanlı derin izler bırakan yabancı milletlerin kendi ırkçılık tanımları Türk ırkçılığı ile aynı değildir. Zira biz Türkler yeryüzündeki her kültüre, özellikle tek bir Yaratan olan dinlere, her millete en yerel kabilesine kadar olan milletlerin de inandığımız tek bir Yaradan’ın Tengri’nin yarattıkları olarak görmekte ve saygı duymaktayız. Yeryüzündeki diğer milletlerle de sevgi, saygı ve hoşgörü ile muhabbet etmek Türk milli kimliğimizin asli görevlerinden biridir. Her zulme uğramış millete kucak açmışız Türk olarak, bizim Türk varlığımızı korumak zalime karşı dik durmak da demektir. Elbette bu maneviyattak güzel ahlakımız olan Türk ırkımızı savunacağız ve atalarımızın Türk yaşasın diye armağan ettiği yurdumuzun her yerinde Ne mutlu Türk’üm diyene diyeceğiz.

Irkçılık yapmak diye bizleri suçladıkları vakit, biliniz ki yaptığınız Türk ırkımızın devamını sağlayacak, Türk Irkımızın dilini, kültür, gelenek göreneğimizi, milli şuurumuzu muhafaza etmektir. Buna ırkçı demekteler evet efendim en alâ ırkçıyız, Türk dili Türkçe’yi yaşatmak ve konuşturmak için de.

Almanların Nazi üniforması altında binlerce Yahudi’yi ve Çingene’yi katletmesi ırkı muhafaza etmek değildir. Adı üzerinde katliamdır. Ama Türk töresini, Türk manevi değerlerimizi, Türk vatanının

yaşatmak istememizi Alman Nazilerin yaptığı katliam ile eşdeğer görmek, ya akılda bir eksiklik, ya da Türk kimliğini muhafaza etmeye karşı biz Türklere atılan bir iftira ve Türklüğü aşağılama gayesidir. Irkının devamını muhafaza etmeyen, milli ırkının özelliklerini, Irkının dilini yani Türkçeyi korumayan biri Türk, ırkını devam ettirebilir mi? Bir düşünün.

Bir Türk başka bir Türk’e tepeden bakmamalıdır. Bu kara günlere, hainlik süreçlerine bu ayrıştırma ve küçümsemelerle geldik. Düşmanlar bizi böyle birbirimizi ayrıştıran solcu sağcı siyasetlerle, dindar dinsiz yakıştırmalarla, köylü şehirli, eğitimsiz, eğitimli Türk kayırmalarla milli birliğimize zarar verdi. Bir Türk aynı soydan gelen Türk kardeşine olan üslubuna dikkat

etmelidir. Yabancı düşünce, ideoloji ve bozuk inançlardan bir Türk zihnini temizlemelidir.

Türk milleti için yabancı menşeili komünizm ve Arap şeriatı milli varlığımıza tehdittir. Siyasal İslam, Komünizm, Arapçı din anlayışı Arapların kültürünü dayattığı ve mezhep mezhep tarikat tarikat parçaladıkları din anlayışı Türk milletimizi ayrıştırıcı öğretilerle doludur. Komünizm, kapitalizm, liberalizm, sosyalizm gibi izm’li örgütler Türk gençlerini kitapları ile zehirlemiş ve devletine, ırkına, Türk tarihine hainlik eder duruma getirmiş

ve Türk gençlerini öz kültürümüz Türk gelenek ve kültürümüze yabancılaştırmışlardır. Kendi Türk gelenek göreneklerimizi bir kenara bıraktırıp, başka milletlerin adetlerini taklit ettiren bu zihniyetler vatanımızı karmakarışık hale sokmuştur. Aile bireylerini, anneyi babaya, babayı oğula, arkadaşı arkadaşa düşman etmişlerdir.

Şunu iyi bellemelidir; Türklük Türk›ü sevmekle başlar. Türk Türk’e saygı duymalı ve sevmelidir. Biz Türkler birbirimize ayrımcılık yapmadan kenetlenirsek, bu milli bütünlüğümüzü sarsabilecek güç yoktur. Türk devleti de hep payidar kalacaktır.

Türk milletinin her bir bireyinin bağlılığı yalnızca Türk milletine olmalıdır. Hem milletimizin bağlılığında olup hem de siyasi partizanlık yapmak mümkün müdür? Bir ailenin bireylerinin bile birbirine düşman olmasına sebep olan partizanlık büyük zararlar verdi ve hala vermeye devam etmektedir.

Türk bekası için her bir Türk’ün, milli kimliği olan anadili Türkçeye, Ata alfabemiz Göktürkçeye, tarihimize, atalarımızın ve şehitlerimizin emanet ettiği vatanımıza sahip çıkması vatan sevgisindendir.

Vatan sevgisi de imandandır.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün kurucu atalarımızın mensubu olduğu Türk milli kimliğinde yıkılmaz, sarsılmaz olduğu hakikatinin şuurundayız. Ortadoğu gibi baskı, şiddet, düşünce ve yaşam biçimlerine karşı tahammülsüzlük yapıldığı ve bu kötü eylemlerin Ortadoğuluların çoğunluğunda benimsediği kültürlerin baskın olduğu coğrafyada yaşamaktayız. Zira bunu Ortadoğuluların kendi vatan bütünlüğünü sağlayamayan, envai çeşit terör örgütlerinin çıkışından ve birbirleri ile savaşmalarından anlıyoruz. Böyle tehlikelerin olduğu yeryüzündeki savaşların ve anlaşmazlıkların bitmediği bu bölgede kendi güvenliğimizi sağlamanın her çağa ayak uydurabilecek, bilime değer veren ve bilimi destekleyen aziz Türk ırkımızın gelenek,

görenek kültür ve töremize sahip çıkmamız gerektiği Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün ‘Gençliğe Hitabesi’ndeki gibi her birimizin birinci vazifesidir.

Batı’dan ve Doğu’dan gelecek her türlü dini, iktisadi, sosyal ve toplumsal sömürüye karşıyız. Tek Yaradan’ın bizlere armağan ettiği Türk kimliğimizi Türk vatanımızda yaşatma gayesindeyiz ve her birimiz milli birliğimiz olan Türk kimliğimizde bölünmez bir bütün oldukça var olacağız.

Milli birlik ve bütünlüğümüzü yıkmak isteyen düşmanlarımız bizi sağ, sol ve İslamcı siyasetlerle ayırmak, bölmek ve vatanımızı yutmak istemektedir. Tıpkı Suriye ve Irak’ta olduğu gibi. Siyasi ayrımcılığa asla bir Türk olarak müsaade etmemeliyiz.

Birbirimizi sevmeli, saygı duymalı, adilane bir biçimde sahip çıkarak, bir olmalıyız. O vakit bizi hiçbir güç sarsamaz ve yıkamaz.

Milli tarihimizden çıkaracağımız dersler çoktur. Türk tarihini

okumalı ve aynı hatalara düşmemeliyiz.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.