Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Hak Arayan Kirazlıtepeliye Polisten Göz Yaşartıcı Müdehale !

Hak Arayan Kirazlıtepeliye Polisten Göz Yaşartıcı Müdehale !
  • 26 Ağustos 2017

Şalpazarılıların gurbette en yoğun yaşadığı yer olan Üsküdar’ın Kirazlıtepe mahallesinde kentsel dönüşüm yapılacak. Ancak Kirazlıtepeliler evlerinin çok altında bir değerin kendiletibe verildiğini söylüyor. Kartal, Maltepe gibi ilçelerde yerinde dönüşüm yapılıp halkın madur edilmediğini söyleyen Üsküdarlılar da yerinde dönüşüm istiyor.

Kirazlıtepeliye Sert Müdahale !

Evlerine değerlerinin çok altında fiyat verildiğini savunan Kirazlıtepe sakinleri düdükler ve pankartlar eşliğinde bu durumu protesto etti.

Bir mahalle sakini “Belediye başkanımız burada TOKİ ile işbirliği yaparak Kirazlıtepe halkıyla anlaştığı iddiasında bulunuyor. Kesinlikle Kirazlıtepeliler, Üsküdarlılar TOKİ ile anlaşmadı. Belediyede çalışan  3-5 kişinin evlerini yıkarak tüm Türkiye’ye burada anlaştık izlenimi yaratıyorlar. Kesinlikle anlaşmadık. Biz kentsel dönüşüme karşı değiliz. Biz haklarımızın verilmesini istiyoruz. Kentsel dönüşüme evet diyoruz, TOKİ ve belediyenin belirlediği bedellere hayır diyoruz” diye konuştu. Başka bir mahalle sakini ise, “Bize verdikleri rakam dalga geçilecek bir rakam” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla Üsküdar’ın 4 mahallesinde düşünülen yıkımlar ilk olarak Kirazlıtepe’de başlayacaktı. Bakan gelmekten vazgeçti polis Kirazlıtepeliye biber gazlı müdahalede bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Gelmekten Vazgeçti

Hak arayan Kirazlıtepeli’nin gerçekleştirdiği eylem sonrası Bakan Özhaseki yıkımları başlatacağı programa gelmekten vazgeçti. Polisin sert müdahalesi sonrası taksimpark.com mahalleli polise taş atarak karşılık verdi. Şaşkınlığa uğrayan mahalle halkı sokak aralarına dağılarak uzaklaştı.

Mahallelinin şaşkınlığı kameralara böyle yansıdı:

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.