Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Güzellikler Arasından Sisdağı’na Yürüdüler

Güzellikler Arasından Sisdağı’na Yürüdüler
  • 28 Haziran 2017

Gündem Yazar sitemizden daha önce de duyurduğumuz gibi Şalpazarılılar dün Fidanbaşı’ndan Sisdağı’na yürüdü. Fidanbaşı Mahallesi Derneği’nin hazırladığı etkinlikte vatandaşlar yeşillikler arasındaki Fidanbaşı’nda toplandılar. Yapılan hazırlıkların ardından yürüyüşe başladılar.

Şalpazarı’mızın ünlü halk ozanı Muhammet Sarı’nın kemençesi eşliğinde Sisdağı’na tırmanız başladı. Yürüyüşün başkanlığını da yine Fidanbaşı Derneği’nin başkanı olan Salih Kanbut yaptı.

Salih Kanbut, bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri doğa yürüyüşüne katılımın bir önceki yıla göre daha fazla olduğunu, ilerleyen yıllarda sayının katlanacağını dile getirdi.

Şehrin Bunaltısından Uzaklaştık

Kanbut açıklamalarına şöyle devam etti.

“Şehrin bunaltıcı atmosferinden kısa süre de olsa uzaklaşarak köylülerimiz ile bir arada olmaktan mutluyuz. Kemençe sanatçımız Muhammet Sarı eşliğinde yaptığımız doğa yürüyüşü sonrasında horon oynadık.

Bu yürüyüşün amaçları kaybolmakta olan gençliği tekrardan bir araya getirmek, unutulmakta olan örf, adet ve geçmişte bu bölgede yapılan yaşam mücadelelerini gençlerimize hatırlatmak .
Bu mücadeleyi yerinde görmelerini sağlamak. Şimdilik bu yürüyüşü kendi içimizde yapıyoruz.”

Basın Sayesinde Katılım Artırılabilir

“Siz değerli basınımızın katkıları ile kamu oyuna duyurusuyla önümüzdeki yıllarda dışarıya açılım yapılarak daha fazla katılım sağlanabilir.

Gördüğümüz kadarıyla her geçen yıl katılım artıyor. Bu vesile ile yönetim kuruluma, geçlik kollarına, muhtarımıza, Kemençeci Muhammet Sarı’ya,  hanımlarımıza, bize sponsor olan Nevzat Karaman’a teşekkür ediyorum.”

Doğa yürüyüşünün sonunda Sisdağı’na ulaşıldı.  Fidanbaşı Derneği doğa yürüyüşüne katılanlara ziyafet vermeyi unutmadı. Katılımcılara yaylanın olmazsa olmazı yemeklerinden et kavurmasının yanında pilav ve ayran ikram edildi.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.