Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Gurbetten Şalpazarı’na Göç Hamlesi Geyikli’de Yapılıyor

Gurbetten Şalpazarı’na Göç Hamlesi Geyikli’de Yapılıyor
  • 17 Ekim 2017

Üsküdar Kirazlıtepe’de yapılması düşünülen kentsel dönüşüm meselesi çoğunluğu Şalpazarılı olan şapkacıları harekete geçirdi. Geçmişte Şalpazarı’ndan başta İstanbul ve diğer illere olan göçü şapkacılar tersine çevirerek bumerang etkisi yaşatıyor.

Şalpazarılı şapkacılar memleketlerinde kendilerine yer arıyorlar. Yer bulamayanlar ise Beşikdüzü sanayi sitesine yönleniyorlar. Şalpazarı’na şapka atölyesi açan Ömer Özdemir işini büyütmek için Geyikli’deki eski belediye binası olan şimdiki Şalpazarı Belediyesi ek binasına tekstil atölyesi kurmaya hazırlanıyor.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız “Mahallemizde tescilli bina olan eski belediye binasını yeniden halkımızın hizmetine sunacağız” diyerek tekstil atölyesinin müjdesini vermiş beraberindeki Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Beldüz, Hasan Karabayır, Belediye Başkan Vekili  Mustafa Özendi ve  belediye teknik personelleri ile binada yapılan çalışmaları yerinde incelemişti.

Şalpazarı Belediyesi, Geyikli’de bulunan ek binasını Ömer Özdemir ve Rüştü Bektaş ortaklığı ile açılacak olan tekstil atölyesine tahsis etti. Şalpazarı Belediye Başkan Vekili Mustafa Özendi’nin uğraşları sonucu yatırımcılara tahsis edilen bina tekstil atölyesi olarak bir ay içerisinde hizmete girmesi planlanıyor.

Mustafa Özendi’den aldığımız bilgilere göre Şalpazarı Belediyesi’nin Geyikli’deki ek binasında tadilat işlemleri tüm hızıyla devam ediyor. Bir ay içerisinde tekstil atölyesinin üretime geçirilmesi planlanıyor. Burada şapka ve iç çamaşır v.b. ürünler üretilecek. İş yerinde yaklaşık 150 kişinin çalıştırılması planlanıyor.

Geyikli’de açılacak olan tekstil atölyesinde işe girmek isteyenler Belediye Başkan Vekili Mustafa Özendi’ye müracaat edebilecekler. Diğer köylerden Geyikli’ye işçiler servis ile taşınacaklar. İsteyenler Geyikli’de uygun olan evleri kiralayabilecekler.

İş başvurusu yapmak isteyenler için iletişim:

Şalpazarı Belediye Başkan Vekili Mustafa Özendi

Tel: 0530 344 9224

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.