istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Güncelleme Zamanı

Güncelleme Zamanı

Doğruya doğru, yanlışa yanlış demek çok mu zor? Erdoğan‘ın İslam’ı güncellemekten anlatmaya çalıştığı kast nedir?

Hocanın biri çıkar deprem olacakken Allah ona sorar olup olmaması adına. O hocada derki Allah’ım depremi Manisa’dan arkaya aşır der ve o deprem dediği yerde olur.

( Beynim yandı )

Hocanın biri çıkar derki: Kişiye öbür dünyada azap melekleri gelse tutup kolundan azaba götürülürken , ben nakşibendi tarikatının halidiyye kolundanım dese bırakırlar.

( Beyin felç )

Hocanın biri çıkar derki: Asansörde yabancı bir erkek ile kadının bir arada olması halvet şartını oluşturduğu ve yatak, yorgan ve battaniyenin şehvet oluşturduğunu söyler. Baharat, ketçap, kahve, çay ve etin şehveti arttırdığını ifade ederek, özellikle gençlerin bu gıdaları tüketmemesi gerektiğini söyler.

( Allah’ım sana geliyorum )

Hocanın biri çıkar, Kuran’dan,dinden,Allah’tan bahseder peşi sıra gece kulübü tarzı bir müzik açtırır Kim Kardashian kılıklı kadınlara göbek attırır, kalça sallattırır.

( Beynim kaçıyor yakalayın )

Allah Kuran’da çoğu kez ” yalnız bana kulluk edin, yalnız bana ibadet edin, yalnız bana güvenin, yalnız benden yardım dileyin, yalnız bana inanın ” ifadelerini defalarca kez tekrar etmiştir. Çıkıyor tekerlekli sandalye de bir hoca birileri önünde secdeye kapanıyor.

( Tövbe haşaa )

Yok şu cemaatin imamı, yok bu cemaatin imamı, yok o cemaatin imamı… Ya arkadaş İslam cinsel bir din mi? İkide bir çıkıp hoca kılıklı şarlatanlar kadın üzerinden,cinsellik üzerinden,şehvet üzerinden vs bir sürü saçmalıklarla ortaya atlıyor. İşte güncelleme derken buna eleştiri yapanların büyük bir kısmı Erdoğan‘ın kurduğu cümlelerin onların cemaatçıklarına, hocacıklarına,imamcıklarına tokat gibi indiği için. İşte bu cemaatçıklar hala daha 14-15 asır önceki cahiliye zihniyetinde yaşamaya devam ettikleri için ASIR örneği tam yerinde olmuş. Dikkat buyurursanız o devirden çıkamayan zihniyetler özellikle de Mustafa Kemal Atatürk‘ü hiç sevmezler. Çünkü bu ve bunlar gibilere ilk güncellemeyi Atatürk yapmıştı. Bunları anlatmaya devam etsem bitiremeyeceğim. Yazdıkça,düşündükçe beynim eriyor. Yeri geldi Erdoğan’ı eleştirdim ama bu güncelleme düşüncesini mantıklı buldum.

Not: İslamı güncellemenin en iyi yolu bence Kuran’ı herkesin bildiği dilde anlayarak ve düşünerek okumasıdır. İşte o zaman cemaatçıklara,hocacıklara,imamcıklara ihtiyacı olmadığını anlayacak Müslüman. İşte o zaman İSLAM DÜNYASI BİR ARAYA GELECEK..!

Yorum Yazmayı Unutmayın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.