lara escort

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Gümüşhane Köylerinde Wifi İle İnternet Dağıtılacak !

Gümüşhane Köylerinde Wifi İle İnternet Dağıtılacak !
  • 24 Mayıs 2017

Gümüşhane Köylerinde İnternet Ücretsiz mi Olacak ?

Gümüşhane’nin Köse ilçesine bağlı köylerde Wifi ile internet dağıtımı için proje başlatıldı. Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Köse ilçesindeki köylerde wi-fi ile internet dağıtımı için pilot uygulama başlattıklarını söyledi.

Vali Memiş, iletişimin kesintisiz sağlanması, köylerde cep telefonlarının ve internetin çekmesi için projeleri olduğunu belirterek, “Köse ilçemizi pilot bölge ilan ettik. Köse ilçemizdeki köylerimizde wireless uygulamasını deniyoruz. Eğer bunu başarabilirsek diğer köylerimizde de uygulayacağız. Yani köye gelen vatandaşımız wirelesse girebilecek ve oradan bütün dünyayla bağlantıya geçebilecek. Bunlar öncelikle öğrencilerimiz için uyguladığımız bir proje ama bütün vatandaşlarımızın kullanımını da deniyoruz” dedi.

Wifi ile dağıtılacak internetin bedava olup olmayacağı hakkında henüz bilgi yok.

Gümüşhane’de Yazılımcılar Yetiştiriliyor !

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, il genelinde yürütülen kodlama ve yabancı dil projeleriyle geleceğin Steve Jobs’ları, Bill Gates’lerinin Gümüşhane’den çıkmasını istediklerini söyledi.

İl genelinde yürütülen kodlama projesi için büyük emek verdiklerini, bu yıl SODES projelerinin yüzde 50’den fazlasını kodlama projesine ayırdıklarını kaydeden Vali Memiş, “Geleceğin Steve Jobs’larını yetiştirmesini istiyoruz. Geleceğin Bil Gates’leri Gümüşhane’den çıksın istiyoruz. Bunun için emek veriyoruz” dedi.

Kodlama projesinin yanısıra İngilizce öğrenimini kolaylaştıran DynEd projesinin de devam ettiğini kaydeden Vali Memiş, “Kodlama ile geleceğin bilişimcilerini Gümüşhane’den çıkaracağız. Şiran’dan Kelkit’ten Köse’den Kürtün’den ve Torul’dan il merkezindeki köylerde geleceğin Steve Jobs’larını yetiştirme derdindeyiz. İlçelerdeki okullarımızın fiziki şartları çok iyi ancak il merkezindeki okullarımız çok eski. Merkezdeki okullarımız 50 yıllık, bunları yenilememiz lazım. Sadece bina yapmak yetmez, içindeki çocuklarımızı da artı değer vermemiz lazım. Gümüşhane Fen Lisesi başarı olarak Trabzon Fen Lisesi’ni yakalayacak, hatta geçecek” diye konuştu.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.