Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Gerçek tarihlerini araştırmayan, bilmeyen toplumlar geleceklerini planlayamazlar

Gerçek tarihlerini araştırmayan, bilmeyen toplumlar geleceklerini planlayamazlar
  • 09 Ekim 2017
Saygıdeğer Ağasarlılar ;
  *Gerçek tarihlerini araştırmayan, bilmeyen toplumlar geleceklerini planlayamazlar.
Geçmişinden DERS almayanlar gelecek için sağlıklı planlar yapamazlar hatta aynı hatalara düşerek zaman, para,toprak, itibar ve  can kaybederler.
  *Bir birleri üzerinde hesabı olan ülkeler ; Dinin,Rengin,Irkın,Dilin  yanı sıra genellikle Tarih ve Geçmişi de kullanırlar.
Vatanını, Bayrağını,Milletini, Dinini, Dilini sevenlerin bu konularda çok dikkatli olmaları gerekmektedir.
Sevr ile Hasta adam dedikleri  Osmanlı’yı  bitirdiğini zannedenler,  20. yy’da kurulan 16’ncı TÜRK Devletini içine sindirememişlerdir.
  *1920’li yıllardan zamanımıza kadar genç  T.C devletine yeniden Sevr şartlarını hayata geçirmek için her türlü oyunu oynamışlar ve oynamaya da devam etmekteler.
  *Dış güç dediğimiz bunlar ;çabalarına daha 1919 da başlamışlardır. Osmanlı Padişahı Vahdettin ve Osmanlı Hükümetinin Mustafa Kemal’i büyük yetkiler ile Anadolu ya görevlendirirken Onun neler yapacağını biliyor ve istiyorlar idi.
  *Sonra ne oldu da aynı Padişah ve hükumet M.Kemali’in istifasını ve görüldüğü yerde de katlinin vacip olduğu kararı vermiştir. Çünkü Osmanlı Payitahtı (Başkenti ) İngiliz işgalinde, Osmanlı Hanedanlığının can güvenliği de onların elinde idi.
  *Gözlerimizi bir an için kapattığımızda 1920’li yıllarda;
Savaş yorgunu, ticareti, sanayisi, genç nüfusu, askeri olmayan, okuma yazma oranının yok denecek kadar az cahil ve yoksul bırakılmış bir HALK ile her tarafta eşkıyaların cirit attığı yıkık dökük, İngilizler, Fransızlar, İtalyanlar, Ermeniler ve Rumlar tarafından İŞGAL edilmiş bir MEMLEKET görürüz.
Bu şartlardan 16’ncı  Türkiye Cumhuriyeti’ni kurabilme başarısını gösteren fedakar Türk Milleti ile Lideri M.Kemalin hakkını vermemiz lazım.
  *Dış güçler emellerine ulaşmak (Sevr’e geri dönme ) için  Dinimizi, Dilimizi,Kimliğimizi kullandığı gibi Kurtuluş Harbine  ve kahramanlarını da tarihimizin gerçeklerini az bilmemizden faydalanarak kullanmaya çalışmaktadırlar. İlk hedefleri de M.Kemal ATATÜRK olmuştur.
Ekteki videoda M.Kemal ATATÜRK’ün bilmediğimiz özelliklerini izleyeceksiniz.
Büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden ÖPERİM.
TSK Kalın sağlıcala.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.