Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Gazi Şehrimizin 96. Kurtuluş Yıldönümü

Doç. Dr. Bekir AYAZ

Doç. Dr. Bekir AYAZ

  • 22 Aralık 2017

25 Aralık

Bizim tarihimiz sararmış fotoğraflardan ve birkaç yazı parçasından ibaret olmayıp, gurur duyulacak şanlı bir tarihe sahibiz.

Şehit ve gazilerimiz vazifelerini layıkıyla yerine getirdiler, tarihi canlarıyla, kanlarıyla al yıldızı bayrağa yazdılar. Bizler ise bu tarihi en doğru şekilde anlatmak ve aktarmak gibi önemli bir görevi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Türk milleti; şehitlerin manevi varlığından, bize bıraktıkları şanlı tarihten aldığı güç ve azimle asırlardır şehit kanları ile yoğrulup her geçen gün bizim için daha da kutsallaşan vatan toprakları uğruna nice şehitler vermeye hazırdır.

Bu toprakların tarihini en iyi anlatacak, gerçekleri daha iyi açığa çıkartacak olan Şehitkâmillerin, Şahinbeylerin, Karayılanların torunları

yani sizlersiniz. Dokurcum değirmeninde şehit düşüp, oyun çağında şehadet şerbetini içen 14 körpe yavruyu, düşman ile savaşmak için elinde silah olmadığı halde elinde silah olmadığı halde silah satın almak için kendi öz yavrusununkokusunu doymadan bir silah ile değişen ‘Azap Osman’ın ruhunu iyi etüt etmelisiniz.

Gaziantep Misak-i Milli sınırları içinde kalan kurtuluş savaşımızın sembolü haline gelmiş Gazi olmuş, şehit olmuş ama teslim olmamış bir

ilimizdir.

Okuduklarımızı ve duyduklarımızı bir araya perçinleştirerek tarihimizden almış olduğumuz güçle dün olduğu gibi bugünde aynı inanç ve özveriyle Ulu Önder Atatürk’ün emaneti olan vatanımızın ve Cumhuriyetimizin temel değerlerini sonsuza kadar korumalıyız.

Atalarımızın Yüreklerimize yakmış oldukları ateş hiçbir zaman sönmeyecek ve hatıraları sonsuza dek yaşayacaktır. Şairin dediği gibi:

“Kahramanlık;

Ne yalnız bir yükseliş demektir,

Nede yıldızlar gibi

Parlayıp sönmemektir.

Ölmezliği düşünmek,

Boşuna bir emektir.

Kahramanlık saldırıp

Bir daha dönmemektir” …

Belki bir daha dönmeyecek ve bir daha görünmeyeceksiniz, âmâ sizler bizim kalbimizde hiçbir zaman ölmeyeceksiniz.

Bu duygu ve düşünceler ile tüm şehit ve gazilerimizi şükranla anar, 25 Aralık Gazi Şehrimizin 96’ncı Kurtuluş Yıldönümünü Kutlar, birlik ve

beraberlik içinde güzel günler olması dileğiyle….

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Kimyasal Kullanma - 15 Nisan 2018
Çok Kutuplu Politika - 10 Nisan 2018
İttifak Arayışları - 9 Nisan 2018
MANPADS ALGISI - 5 Şubat 2018
Milletin Vebali - 24 Ocak 2018
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.