istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Fetvacı Değil Düşünen Türk !

Fetvacı Değil Düşünen Türk !

İlahiyatçı – öyle olduğu düşünülen – Nurettin Yıldızın; asansör ile ilgili, battaniye ile ilgili, yiyecek-içecek ile ilgili verdiği saçma fetvalardan sonra sesini çıkarmayan Diyanet İşleri, Erdoğan’ın 8 Martta verdiği sert tepkiden sonra bu ilahiyatçıyı kınamış.

Ama sadece kınamış. Tabi ki bu yeterli mi?

“ Sana vahyedileni izle, Allah hüküm verinceye kadar sabret. O, hüküm verenlerin en iyisidir “

YUNUS 109

Bu ayet bize gösteriyor ki Peygamberimiz bir konu ile ilgili hükmü yoksa Allah’ın kelamını beklemiş. Kendi asla hiçbir konu ile ilgili hüküm vermemiş. Anlaşılan o ki her karar için sadece KURAN yeter.

Şimdi başımızı kaşıyıp biraz düşünelim. Bu asılsız ve yersiz fetvalar nereden geliyor. Bence eğitimsizlikten ve uydurma hadislerden. Tabi ki konu daha kapsamlı olarak tartışılabilir. Şunu unutmamakta fayda olduğunu düşünüyorum ki Hadis, Peygamberimizin söylediği sözler değil söylediği düşünülen sözlerdir.

Artık bu konu içinde sağlam bir güncelleme gerekiyor.

Dr. Alper Bilgili yaptığı bir araştırmada şunu söylüyor:

“ PEW tarafından yapılan çalışmaya göre dünyanın en eğitimli dini gurubu ortalama 13.4 yıl formal eğitimle Yahudiler. Onları Hristiyanlar 9.3 yıl ile takip ediyor. Ardından 8.8 yıl ile hiçbir dine inanmayanlar geliyor. Maalesef Müslümanlar, Hindularla beraber sonuncu sırada. Verilen eğitimin kalitesi dikkate alınınca bu fark daha da büyüyecektir. Filistinlilere zulmedilmesinden rahatsız oluyorsak bu istatistikler üzerine biraz kafa yormalıyız. “

Sizi bilemem ama benim için tespitin dibi!

“ Onlara, Allah neyi indirdiyse ona uyun dendi mi dediler ki: Hayır, biz atalarımız neye uyduysa ona uyarız. İyi ama atalarınızın aklı bir şeye ermiyorsa ve doğru yolu bulmadılarsa ne olacak?

“(BAKARA SURESİ / 170)

“ İnkar edenlerin örneği bağırıp çağırmadan başka bir şey işitmeyip (duyduğu veya bağırdığı şeyin anlamını bilmeyen ve sürekli) haykıran (bir hayvan) ın örneği gibidir. Onlar, sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler; bundan dolayı akıl erdiremezler.”
(BAKARA SURESİ / 171)

“ Sana Kitabı indiren O’dur. O’ndan, Kitabın anası (temeli) olan bir kısım ayetler muhkemdir; diğerleri ise müteşabihtir. Kalplerinde bir kayma olanlar, fitne çıkarmak ve olmadık yorumlarını yapmak için ondan müteşabih olanına uyarlar. Oysa onun tevilini Allah’tan başkası bilmez. İlimde derinleşenler ise: “Biz ona inandık, tümü Rabbimizin katındandır” derler. Temiz akıl sahiplerinden başkası öğüt alıp düşünmez ! “
(AL-İ İMRAN SURESİ / 7)

“ Allah’ ın izni olmadıkça hiçbir nefis için iman etme imkanı yoktur. O, akıllarını güzel bir şekilde kullanmayanları da pislik içinde bırakır! “ ( YASİN SURESİ / 100 )

Her şey açıkça ortada değil mi? Bu ülkenin geleceği eğer gençler ise hepsine tavsiyem Kuran’ı anlayarak ve düşünerek kendi dilinde okumaları. İnanın bana hurafe yollarla öğrendikleri saçmalıkları görünce çok şaşıracaklar.

Rabbim inşallah; düşünen, okuyan, anlayan, çalışkan, azimli bir Türk nesli nasip etsin bizlere. Harekete geçmek bizden yardım Allah’ tan.

Şunu unutmayın ki Batının korktuğu şey İslamın kendisi değil, Türklerin yaşadığı İslamdır !

Yorum Yazmayı Unutmayın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.