Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Fernerbahçe taraftarının terörist eylemleri durdurulmalı

Fernerbahçe taraftarının terörist eylemleri durdurulmalı
  • 21 Nisan 2018

Kadıköy’de bir takım Fenerbahçe taraftarının gerçekleştirdiği çirkin eylemin adı TERÖRİZM değil de nedir? Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında 19 Nisan 2018’de oynanan karşılaşmada bir takım Fenerbahçe taraftarının gerçekleştirdiği çirkin, aşağılık, insana yakışmayan, karakteri oturacak yer bulamayıp ayakta kalmış kişilerce yapılan terör olayını kınıyorum.

Tolga Zengin’in vefat eden annesine küfür edenler insanlıktan nasibini almamış, şeref yoksunluğunu gururla taşıyan, kendilerini açıkça gösteren bazı Fenerbahçe taraftarıdır.

Şenol Güneş’i başından yaralamak açıkça cinayete teşebbüs değil de nedir? Bu terör olayını gerçekleştirmelerinin sebebi nedir, bu insan dışı varlıklar neyin amacındadır?

Foto: aSpor

Trabzon ‘da Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırının ardından olayın Trabzon’da gerçekleşmesinden başka hiçbir delil gösterecek, inandıracak bir belgeleri dahi olmadan tüm Trabzon halkına TERÖRİST deme cesaretini kendilerinde bulanlar asıl teröristin kim olduğunu göstermiştir.

Ki bu da ilk değil. Kendilerini taşıyan devletimizin malı İETT araçlarını parçalamışlardı.

Güvenliğimiz için gece gündüz çalışan, gerek duyduklarında canını hiçe sayacak olan devletimizin polisinin aracını ateşe verdiklerinde de adeta “Biz Teröristiz!” diye haykıranlar da bunlardı.

Başarısızlığı hazmedemeyerek kendi tribünlerini yakan adamlar (!) yine başarısızlığı kaldıramadığı için zamanında yapmış oldukları, başkanlarının bile açıkça kabul ettiği ama nedense yalnızca TFF ve kendilerinin inanmadığı şike olayını bilerek inkar etmişlerdi. Halen de inkar etmeye devam ediyorlar.

Merak ettiğim birkaç şey var; Bu terör saldırısını gerçekleştiren bir Anadolu kulübü olsaydı ağır cezalar alacakken, neden Fenerbahçe’ ye alması gerektiği ceza verilmiyor? Neden böyle bir olayı onlar gerçekleştirdiği zaman “Kumpas, Operasyon… ” oluyor da, başka bir kulübün başına geldiğinde o kulüp hunharca suçlanıyor?

Şike olayı artık sporu da futbolu da aştı, büyük bir mesele haline geldi. Neden bir siyasi parti lideri açıkça doğruyu söylemekten kaçındı? Bu sorunun cevabını biliyorum; Fenerbahçe şike yapmadı dese Trabzon’dan oy alması hayal olmasından korkuyorlar -ama bizim milletimiz yine de verir- Trabzon haklı mağdur dese Fenerbahçe taraftarından oy alamayacak.

Normalde en küçük bir olay için günlerce açıklamalar yapanlar nedense bu konu hakkında hala sessiz. Biz ise gereğini yapmayanlara şehrimizden yüzde seksene yakın destek veriyoruz. Bir seçimde yüzde 30’u geçmese aldıkları oy sonucunda Trabzon’a da, Trabzonspor’a da mükemmel hizmetler alacağız. Belki kupamız bize gelecek, belki yapılmayan ana yollar başta olmak üzere evimizin önüne kadar olan araba yolumuz asfaltlanacak… Denemekte fayda olduğuna inanıyorum.

Fenerbahçeli bazı teröristlerin (Benim sözüm türlü türlü çirkin, aşağılıkça olayları gerçekleştirenleredir.) yapmış oldukları eylem inşallah gereğince ve tarafsızca cezalandırılır. İnşallah futbolda böyle çirkin hadiseler tekrarlanmaz. İnşallah eskisi gibi omuz omuza oynanan oyunlar ve birliktelikler devam eder. İnşallah birileri gerçeği görmek için uyanır. Doğruları duymak için sağır olmuş kulaklarını yıkatırlar…

Umarım adam yaralamak ve cinayete teşebbüs suçundan ve ahlâksız söylem, küfürlerden gereken ceza kendilerine verilir..

Terörist partisi HDP’nin teşkilatlanamadığı tek il olan Trabzon’a terörist demeniz akıl sağlığınızın yerinde olmadığının, beyin fonksiyonlarınızın da çalışmadığının açıkça göstergesidir. TRABZON halkına TERÖRİST damgası vurmaya çalışsanız da bunu asla başaramayacaksınız. O bazıları var olduğu sürece bize düşmeyecektir zaten..

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.