istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Ergenekon’dan Çıkışımızın 4655. Yılı Kutlu Olsun

Ergenekon’dan Çıkışımızın 4655. Yılı Kutlu Olsun

Bundan 3 yıl önce Trabzon Şalpazarı Düzköy Mahallemde yalnız başıma Ergenekon Bayramı’nı kutlamıştım. Ateş yakıp, demir kızdırıp dövmüştüm. Bu yıl da kaderimize yalnızlık düştü. Umarım etli pilav pişirip milletimize dağıtacağımız günler de gelir. 🙂 Bu yıl da İstanbul’dan seslenmek istedim 3 yıl önceki video görüntülerimden parçalar ekleyerek.

Video:

Türk oku ötmeyen, Türk kolu yetmeyen, Türk’e boyun eğmeyenin olmadığı bir zamanda düşmanlar birleşerek Türk’ün üzerine yürüdüler. İlk vuruşmada  Türkler düşmanı yener ancak ikinci vuruşmada düşman Türkleri hile ile yenerler.

Düşman Türklerin çadırlarını, mallarını öyle yağmaladı ki tek sağlam kıl çadır dahi bırakmadı. Büyükleri kılıçtan geçirip, küçükleri tutsak ettiler.

Türklerin başında bulunan İl Kağa’nın bir çok çocuğu vardı. Ancak çocuklarından Kayan Han ile yeğeni Tokuz Oğuz sağ kalmış ancak düşmana tutsak olmuştu. On gün sonra bu iki yiğit karılarını alarak atlarıyla düşmandan kaçarlar. Kayan Han ile Tokuz Oğuz, savaş hengamesinden kaçarak sağa sola dağılan deve, at, öküz ve koyunlar bularak önlerine kattılar.

Dağların içerisinde kişi yolu düşmez bir yer bulup oraya oturdular. Bu yere Ergenekon adını verdiler. Burada tam 400 yıl kaldılar. Nüfusları arttı, sürüleri çoğaldı. Artık buraya sığamaz oldular.

Çıkacak yer ararken obanın demircisi demir bir dağ olduğunu söyler. Büyük bir ateş yakarak bu demir dağı eritirler.

Türkler, karşılarında gök yeleli bir Bozkurt görürler. Gök yeleli Bozkurt Türklere rehberlik ederek gidecekleri yere götürür. Türklerin başında Börteçine vardır. Börteçine dört yana haber salar. Türk’e biat edenleri  yanlarına alıp, biat etmeyenlerle savaşırlar. Türkler düşmanların hepsini yener, dört bir yana egemen olurlar. Dünyaya adalet, huzur gelir, hak yerini bulur.

Türkler artık dirilmiştir. Yeni bir bahar, yeni bir gün başlamıştır. Türkler, bu tarihi her yıl kutlamışlardır. Her obanın demircisi ateş yakar, demir bu ateşte kızdırılır. Demirci çekici ile demire vurduktan sonra oba yöneticisi ve diğer beyler de demiri döver. Kutlamalar yapılır, ziyafetler verilir. İnsanlar için, dünya için  huzur ve barış dilenir, Tanrı’dan güzel bir gelecek istenir.

İşte bugün kutlanan Nevruz yani Yeni Gün bayramı Türk’ün Ergenekon’dan çıkışının kutlanmasıdır.

Bu gün Ergenekon’dan çıkışımızın 4655. Yılıdır. Türk Dünyası’nın ve Türk’ün adalet ve huzur kanatları altında yaşayanların Ergenekon Bayramı kutlu olsun.

Ayrıca 18 Mart Çanakkale Zaferi’mizi tekrar kutluyorum. Afrin’de savaşan yiğit Türk Alplarına Tanrı’dan güç diliyorum. Terör koridorunun tamamen Türk peçesiyle parçalanmasını diliyor, Türkmeneli’ndeki  Türklere huzur ve bağımsızlık diliyorum.

Ne mutlu Türk’üm diyene !

Yorum Yazmayı Unutmayın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.