istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Eren Bülbül’ün Katili Giresun’da Yakalandı ! Pontuscular PKK’ya Nasıl Destek Veriyor ?

Eren Bülbül’ün Katili Giresun’da Yakalandı ! Pontuscular PKK’ya Nasıl Destek Veriyor ?

Eren Bülbül’ün Katili Giresun Dereli’de Yakalandı !

Türkiye, geçtiğimiz 12 Ağustos’ta aldığı haber ile acıya boğulmuştu. Trabzon Maçka’da saat 15.30 sıralarında PKK’nın kurduğu, komünist sosyalistlerin ve Pontuscuların desteklediği HBDH terör örgütüyle askerlerimiz arasında yaşanan çatışmada henüz 16 yaşındaki Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik şehit olmuştu. İşte o teröristlerden biri bugün Giresun Dereli’de gerçekleştirilen operasyonda yakalandı !

Yakalanan terörist ile ilgili Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı açıklamada bulundu:

Yapılan açıklamada, “23.10.2017 tarihinde saat 15.25 sıralarında ilimiz Dereli İlçesi Kulakkaya Yaylası bölgesinde ihbar üzerine şüpheli bir şahsın Jandarmagörevlilerince yakalandığı, yakalanan şahsın PKK terör örgütü Karadeniz yapılanmasına mensup ‘Aram’ kod adlı Mustafa Tolucan adlı bölücü terör örgütü mensubu olduğu Başsavcılığımızca ilgili terör örgütü mensubu hakkında gözaltı kararı verilmiş olup hakkında açılan adli soruşturma devam etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Terör Örgütüne Karadeniz’de Kimler Destek Veriyor ?

Daha önce yaptığımız bir çok haber ve yayınladığımız bir çok yazıda PKK’nın, silahlı komünist ve sosyalist örgütleri bir çatı altında toplayarak Halkların Birleşik Devrimci Hareketi adlı terör örgütünü kurduğunu söylemiştik. Kurulan bu HBDH terör örgütü PKK desteğiyle özellikle Karadeniz’e yollanarak ülkede karışıklıklar çıkartmalarına sebep olmakta.

Edindiğimiz bazı bilgilere göre Pontuscu yazarlar ve kişilerin de HBDH terör örgütüne destek verdiğini görmekteyiz. Özellikle kültürel faaliyetlerle, şarkı v.b. etkinliklerle sempati ve güç toplayan bazı sanatçılar Pontus propagandaları yapmaktalar. Bu sözde sanatçılar ile iş birliği ve yakın dostluk halinde görünen insanların ise açıkça Pontuscu olduğu görülmekte. Hatta bu kişilerin Devrimci Karadeniz ve Yunanistan’da kurulan bazı terör gruplarına destek verdikleri de görülmekte.  Özellikle bu sözde sanatçılar ile ilişki besleyen ve bu sanatçılara sahip çıkan bazı Pontuscu yazarların HBDH terör örgütünü açıkça destek verdikleri de görülmekte.

Giresun, Gümüşhane, Trabzon ve Artvin’de yapılan terör saldırılarını haberleştirmiştik. Teröristlerin sürekli Doğu Karadeniz’de saldırı yapabilmesi ve bölgede tutunabilmesi bir tek şey ile açıklanabilir. O da PKK’nın HBDH’yi kurarak yaptığı o stratejik taktik. PKK 40 yıldır Karadeniz’den Kürdçü militan çıkartamamış örgütüne destek sağlayamamıştı. İşte kurarak destekledikleri HBDH sayesinde sosyalist, komünist gruplardan ve özellikle de Pontuscular’dan PKK her türlü destek alabilmekte. Bu sayede yerelden destek alan teröristler Doğu Karadeniz’de sürekli olarak saldırı kabiliyeti kazanmaktalar.

İstihbaratın ve güvenlik güçlerinin bir an önce yerelden terör örgütlerine destek sağlayanşları takibe alıp hesaplarını kesmeleri gerekmektedir.

Yorum Yazmayı Unutmayın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.