lara escort

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Dün “Orman Yanıyor” Bugün “Yüzde 73 Heba Oldu” Dedi ! Dert Ne ?

Dün “Orman Yanıyor”  Bugün “Yüzde 73 Heba Oldu” Dedi ! Dert Ne ?
  • 19 Eylül 2017

Şalpazarı Ak Parti’de Koltuk Yarışı Çirkefleşmeye Başladı

Şalpazarı‘nı siyasetin kirli yüzü bölük pörçük etmeye devam ediyor. Kuzuluk Muhtarı Kadem Tok dün akşam mahallede yangın olduğunu ileri sürmüş sosyal medyada isyan etmişti. Ancak Gündem Yazar’ın edindiği bilgilere göre Kuzuluk’ta müdahale edilecek çapta bir yangının olmadığı belirlendi. Orman İşletme bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Yine Gündem Yazar’ın edindiği bilgilere göre Trabzon Milletvekili Salih Cora da telefonla arama yapıp bilgi aldı. Ancak ciddiye alınacak bir mesele olmadığı ortaya çıktı.

Kadem Tok Yayınladığı O Mesajı Sildi !

Yine malum yandaş Şalpazarı medyasının desteklediği Kadem Tok, “Kuzuluk Mahallesinde orman yangını hala devam ediyor. Şalpazarı orman işletme şefliğine haber verdiğimde bana yangının küçük olduğundan bahsettikleri ve ilgilenmedikleri için Şalpazarı Orman İşletme Şefliğinin bu tutumunu kınıyorum yangın hala devam etmektedir yetkililerden duyarlılık bekliyorum.Kuzuluk mahallesi muhtarı.” şeklinde sol tarafta ekran görüntüsünün olduğu mesajı facebook hesabında yayınlamıştı.

Edindiğimiz bilgilere göre yangına ilk önce yangının başladığı bölgede yaşayanların müdahale etmesi gerekiyor. Mahalle muhtarlarının ise yangın mükellef listesi düzenlemesi gerekiyor. Ancak Kadem Tok’un düzenlediği Kuzuluk’un yangın mükellef listesinin olmadığı da alınan bilgiler arasında.

Orman İşletme’nin Görevlisinden Sert Tepki ! “Olmayan Yangını Nasıl Söndüreceğiz !”

Orman İşletme Şefliği’nden bir görevli dün yaşananlar ile ilgili sert bir tepki ortaya koydu. Alınan ihbarın yalan olduğunu, akşam 03’den sabah 07.00’a dek bölgede olduklarını ileri süren görevli ortalığın yalan yere ayağa kaldırıldığını ve hesap sorulması gerektiğini söyledi. Açıklaması şu şekilde oldu:

“Şimdi ben diyorum ki dün yangın var diye ortalığı yalandan yere ayağa kaldıranlardan hesap sorulacak mı ? Bence sorulmalı. Çünkü hiç yoktan yalan bir ihbar bizleri kurumumuzu rencide eden bu şahıstan hesabı sorulmalı. Orman işletmenin yangın yerinde olmadığını söyleyen yaratıklar bizler dün saat 3’ten bugün sabah saat 7’ye kadar oradaydık. Çektiğimiz eziyetin hesabı köy muhtarından sorulmalı. Ben şahsım adına muhtardan davacıyım. Devletle dalga geçilmez devletimden tek isteğim bu şahıstan hesabını sorulması. Davacıyım hakkımı helal etmiyorum Yalandan yere orman teşkilatını suçluyor. Olmayan bir yangını orman işletme ekipleri nasıl söndürecek ? İzahını biri yapsın. 30 senedir çalışıyorum ilk defa olmayan bir yangında sabahladık. Sürmene orman işletmeden yangına misale etmek için gelen Lokman ve Ömer ustaya teşekkür ediyorum.”

Evet’çi Muhtarın Derdi Bugün Belli Oldu ! Meğer…

Muhtar Tok’un derdi bugün belli oldu. Meğerse Kadem Tok, Murat Topkara cephesindenmiş. Dünkü yangın mesajını sosyal medya hesabından kaldıran Tok, bugün başka bir mesaj yayınladı. Topkara’nın işçisi malum yandaş haber sitesi Şalpazarı’nda %73’lük referanduma Evet oyunu Murat Topkara’nın aldığını iddia ediyordu. Muhtar Tok da sosyal medya hesabından bugün “Yüzde 73 oy heba oldu.” paylaşımını yaptı.

Kadem Tok’a paylaşımın ekran görüntüsünde Gökçeköy muhtarı Turan Köse’nin tepki gösterdiği görülüyor.

Muhtarlar Siyasete Alet Ediliyor !

Kuzuluk muhtarı Kadem Tok

Cumhurbaşkanı’nın dahi partili olduğu ülkemizde artık muhtarlar da siyasete alet ediliyor. Bu gün bir araya toplanan 10 Şalpazarı mahalle muhtarına Murat Topkara’ya karşı açıklama yaptırıldı. Murat Topkara cephesinin lafını geçirdiği muhtarlara ise farklı açıklamalar yaptırılıyor. Hatta çirkef denecek yöntemlere alet ediliyorlar.

Anlaşılan şu ki demokrasi herkese lazım ! Aslında kimlik takıntısı yapmadan anti demokratik uygulamalara topluca karşı durulup demokratik bir şekilde kongrenin Şalpazarı’nda yapılması gerekiyor. Siyasi çekişmelere alet olacak kadar düşen muhtarlık seviyesinin yeni yapılacak yerel seçimde yükseltilmesi gerekiyor. Gelecek seçimde mahalle muhtarlarının siyasi çekişmelere alet olmayacak, işi bilen, uyanık gençlerden seçilmesi gerekiyor. Yoğun siyasi manevraların yaşandığı çağımıza yaşlı muhtarların ayak uyduramayıp bu çekişmelere alet olduğu görülüyor.

Anti Demokratik Uygulamalar Toplumu Parçalıyor !

Demokrasinin arka plana atıldığı dönemlerde bu tür tartışmalar da doğal olarak meydana çıkıyor. Şalpazarı Ak Parti ilçe kongreleri neredeyse krizsiz yapılamıyor. 2012 kongresinde de tek aday krizi yaşanmış Metin Günay’ın karşısında Abdullah Erata’nın adaylığı tüzüğe aykırı bulunarak iptal edilmişti. 2014 yılı kongresinde de Ak Parti Şalpazarı ilçe başkanlığına anti demokratik bir şekilde Murat Topkara genel merkez tarafından aday olarak belirlenmişti. Metin Günay ile Murat Topkara arasında çift liste krizi yaşanmış, yaşanan tartışmalar sonrası Topkara genel merkez desteğiyle yarışı kazanmıştı. Bu kez de Murat Topkara aynı akibet ile karşılaştı. Genel merkez tarafından anti demokratik bir şekilde başkan seçimi için Zeki Çabuk Şalpazarı Ak Parti ilçe başkanlığına aday seçildi. 2012 ve 2014 yıllarında yaşanan benzer tartışmalar da Murat Topkara ile Zeki Çabuk arasında yaşanıyor. Bu yarışı da Çabuk kazanacak gibi görünüyor.

 

 

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.