Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Doğancı Farkı ! İstanbul’da Bu Kadar Çok Ağasar Kıyafetli Bir Arada Görülmedi !

Doğancı Farkı ! İstanbul’da Bu Kadar Çok Ağasar Kıyafetli Bir Arada Görülmedi !
  • 19 Mart 2017

Erol YANIK Doğancı Gecesinin Muhteşemliğini Bakın Nasıl dile Getirdi !

Doğancı Derneği’nin festival havasına dönüşen gecesinde sunucu Erol YANIK da yenilgisini kabul etti ! Şalpazarı’nın bir numaralı sunucusu, kültür gecelerinin vazgeçilmezi Erol YANIK’ın “Vallahi Doğancı beni geçti.” sözlerinin sebebi tavan yapan coşkuydu !

Umut BULUT, Meryem AKYÜZ, Aydın GÜNER, Çayan Hüseyin…

Erol YANIK’ın sunumuyla gerçekleşen gecede birbirinden güzel sanatçılar sahne aldı. Sait UÇAR’ın oğlu Ömer UÇAR’ın ritim tuttuğu gecede Umut BULUT’un kemençesi katılımcıları coşturdu. Aydın GÜNER ve Meryem AKYÜZ’den sonra geceye noktayı Çayan Hüseyin koydu.

Şalpazarı’na Her Fırsatta Yardımlarda Bulunan Hamzaçebi Doğancı’yı Unutmadı

Soy isminden de anlaşılacağı üzere Çepni boyuna bağlı olan ve başka bir programı sebebiyle geceye katılamayan CHP Millet Vekili Akif Hamzaçebi, Doğancı’yı unutmadı ve katılımcılara selamlarını iletti.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik KURUKIZ ve Eski Belediye Başkanı Fehmi CENGİZ de geceye katılamadı ancak bağışlarını gönderdiler.

İstanbul’da Bu Kadar Ağasar Kıyafetli Kadın Bir Araya Gelmemişti !

Doğancı Derneği’nin gecesinin yapılacağı salona katılımcılar doluştuktan sonra ortamın görüntüsü yayla çiçeklerini andırdı. Neredeyse tüm kadın katılımcıların Ağasar fistanı giydiği gecede gözler kamaştı, adeta yozlaşmamış Çepni kültürünün temiz havası ciğerlerde hissedildi. Bu kültür gecesinden sonra yöre sanatçıları yeni şiirler kaleme almalı. Ağasar kızı görmeyen güzel gördüm dememeli, İzmir’i ağıza bile alınmamalı.

Doğancı Horon Ekibi Ağızları Açık Bıraktı

Doğancı Derneği’nin gecesinde horon ekibi de sahne aldı. Kız horon ekibinin muhteşem gösterisi dillere destan oldu ve büyük beğeni topladı.

En Büyük Bağış Derneğin Kadın Kollarından

Yine Ağasar fistanlarıyla geceye katılan ve bu kültür gecesine emek veren Doğancı Derneği Kadın Kolları aralarında topladıkları 3500 TL ile en büyük bağışı yaptılar. Yapılan bağışların Doğancı gençlerinin eğitimine harcanacağı belirtildi.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Siz haberi çok güzel dile getirmişsiniz Ercan Bey. Adeta edebi bir dille sanatsal bir haber sunumu olmuş. Teşekkür ederiz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.