istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Dersimiz Cinderes

Dersimiz Cinderes

Afrin Zeytin Dalı Operasyonun 25’nci gününde TSK’nın kahraman Mehmetçiği kritik virajda PKK terör örgütünün yol haritasının şekillendiği ve ilk çıkış yeri olan Cinderes’e doğru yoluna kararlı adımlarla devam etmektedir.

Emperyalist güçler tarafından sinsice düşünülen saldırgan ideolojilerin taktik ve hareket planlarını icra eden komuta kademesinin yöneticilerinin bulunduğu stratejik bir yerdir.

Jeostratejik açıdan incelendiğinde Afrin’in batısından merkeze uzanan koridora sahip olması, engebelik bir alandan çıkıp düz vadiye doğru yol almaktadır.

TSK yaklaşık 11 noktadan operasyonel faaliyete başlamış, akabinde halkaları birleştiren unsurlar 7 bileşkeden teşkil edilmiş ve manevra kabiliyeti yüksek unsurlar ile altın vuruşu gerçekleştirmek için Cinderes, Raco ve Bülbül üzerinden Afrin’de birleştirilecektir.

Geçmişten günümüze süre gelen sınırlarımızda bizlerin huzur ve refahını kaçıran bu bölgelerde Cinderes üzerinden yasa dışı örgüt mensuplarının geçiş noktası olarak kullandıkları, Raco’nun uyuşturucu ile mülteci geçişinde rantın sağlandığı, Bülbül’ün tarihi eser ve kaçakçılığın ön plana çıkarak tavan yaptığını görmekteyiz.

Bazı kesimlerin son dönemlerde yavaş yavaş mırıldanarak operasyonun neden yavaş gittiği konusunda serzenişlerde bulunduğu dikkat çekmektedir.

Malumunuz üzere Küresel güçler tarafından gözcülük yapılarak denetimlerine bizzati organize olarak mayın ve patlayıcılardan oluşan tuzaklar döşendiği bu da Mehmetçiğin hareket kabiliyetlerini düşürdüğü bunun da yavaş hareket etme olanağı sağladığını bilmenizde yarar görmekteyim.

Uluslararası arenada Türkiye Cumhuriye’ni insan hakları başta olmak üzere Kürt’lere baskı, şiddet ve asimilasyon gibi çeşitli konularda soykırım iddialarında bulunularak, yürüyüşler tertip edilecek, algı operasyonları düzenleyerek yeni gerilim noktaları oluşturulacaktır.

PKK’nın Askeri Kadın Kolu YJA-STAR ve PKK’nın Kadın Savunma Birlikleri YP çatısı altında örgütün %10’unu teşkil eden 18 yaş altı çocukları kalkan olarak kullanacaktır. Yahudi, Ermeni ve Yunan lobilerinin etkinliği ile baskı zinciri kuracaklardır.

Ordumuz hassas bir dönemeçten geçerken bizler birer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak her türlü şahsi hesap ve polemikten uzak durarak, beklenti içinde olmadan atalarımızın bize yüklemiş olduğu sorumlulukların farkına vararak birlik ve beraberlik içinde güzel yarınları yaşayacağımıza inancımız tamdır.

Yorum Yazmayı Unutmayın
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.