Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Dedeleri Sarıkamışta Şehit Olan İYİ Parti Başkanı Pirağa YAŞAR Sarıkamış Yürüyüşüne Davet Edilmemiş…

Dedeleri Sarıkamışta Şehit Olan İYİ Parti Başkanı Pirağa YAŞAR Sarıkamış Yürüyüşüne Davet Edilmemiş…
  • 07 Ocak 2018

İYİ Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Pirağa YAŞAR’ın sosyal medya paylaşımı ile Şalpazarı bir gerçeği daha öğrendi. Yaşar, dedesinin amcasının ve dedesinin babası Kavluoğlu Mehmet’in Sarıkamış Harekatı’nda şehit olduğunu söyledi.

Yaşar, sosyal medya hesabından Sarıkamış Harekatında şehit olanlar için Sis Dağı’nda yapılan anma yürüyüşünden yaptığı fotoğraflı paylaşımdan şu açıklamayı yaptı: “Şehitler ölmez. Onlar hep kalbimizde yaşayacak. Sis Dağı, Sarıkamış şehitleri anma yürüyüşü… Şalpazarı’nda Medrese’sini kapatıp cepheye koşan Sarkamış’ta şehit olan dedem ve kardeşi olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhları şad mekanları cennet olsun.”

Gündem Yazar, Pirağa YAŞAR’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın ardından kendisine ulaştı. Yaşar’ın açıklamalarına göre dedesinin amcası ve dedesinin babası Kavluoğlu Mehmet, Şalpazarı’nda 1914 yıllarında yer alan Medrese’de talebe okutuyordu. Seferberlik ilanıyla her ikisi Medrese’yi kapatıp cepheye gitti. Daha sonra her ikisi Sarıkamış’a geçtiler. Medrese hocası iki Şalpazarılının Sarıkamış Harekatı’na geçtiği haberinden sonra her ikisinden de bir daha haber alınamadı… Muhtemelen ikisi de Ruslara karşı yapılan Sarıkamış Harekatı’nda Ruslarla çarpışarak yada soğukta donarak şehit oldular…

Ataları Sarıkamış’ta Şehit Olan İYİ Parti İlçe Başkanı Pirağa YAŞAR Sarıkamış Yürüyüşüne Davet Edilmemiş…

Gündem Yazar’ın, Pirağa Yaşar ile yapmış olduğu görüşmede başka bir ayrıntı da öğrenildi. Dedesinin amcası ve dedesinin babası Sarıkamış Harekatı’nda şehit olan Pirağa YAŞAR, İYİ Parti İlçe Başkanı da olmasına rağmen yapılan organizasyona ne kendisi ne de teşkilatı davet edilmedi. Açıklamasına göre İYİ Parti Şalpazarı ilçe teşkilatının kuruluş aşaması bitti, Şalpazarı Kaymakamlığı’na kuruluş bildirimi de verildi.

Organizatörleri arasında Şalpazarı Belediye Başkanı Refik KURUKIZ’ın da bulunduğunu ve Sarıkamış Harekatı yürüyüşünde protokolde söylenen isimler arasında CHP, Ak Parti ve MHP ilçe başkanlarının da bulunduğunu belirten Yaşar, İYİ Parti İlçe Başkanı olmasına rağmen kendi isminin çağrılmadığını da ekledi.

Aldığımız bilgilere göre İYİ Parti Şalpazarı ilçe teşkilatının kuruluş aşaması bitti. Çok yakında üye kayıtlarına da başlayacağı belirtilen ilçe teşkilatı tabelasının da Çarşamba günü yerine takılacağı belirtildi.

 

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.