lara escort

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör’den Gündem Yazar’a 15 Temmuz Açıklaması

CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör’den Gündem Yazar’a 15 Temmuz Açıklaması
  • 17 Temmuz 2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun il ve ilçe örgütlerine 15 Temmuz etkinliklerine katılma talimatı verip vermediğiyle ilgili tartışmalar sürerken CHP Trabzon İl Balkanı Turgay Güngör, Gündem Yazar Şalpazarı’na açıklamalarda bulundu.

Gündem Yazar’ın sorularını yanıtlayan CHP Trabzon İl Başkanı Güngör, Kılıçdaroğlu’nun Valiliklerce düzenlenen 15 Temmuz etkinliklerine katılma talimatı verdiğini söyledi. Güngör, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şehitler Köprüsü’nde yapılan Milli Birlik Mitingi’nde CHP hakkındaki söylemleriyle ilgili olarak “birlik değil, insanları bölme ve ayrıştırma mitingi” dedi.

CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör ile yaptığımız röportaj şu şekilde:

CHP il ve ilçe örgütlerine 15 Temmuz 2016’da Fethullah Gülen Cemaati Terör Örgütü’nün yaptığı hain darbe girişiminde şehit ettiği vatan evlatlarını anma etkinliklerine katılma talimatı verdi mi?

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Maltepe mitingi sonrası 10 Temmuz’da İstanbul’da yaptığı İl Başkanları toplantısında, 15 Temmuz’daki FETÖ Terör Örgütünün darbe girişiminde 249 şehit verildiğini ve yüzlerce kişinin gazi olduğunu belirterek, bunların hepimizin şehidi olduğunu ifade etmiş ve Valiliklerce oluşturulan resmi anma törenlerine katılınması gerektiğini belirtmiştir. Ancak, 20 Temmuz’da ise ülkeyi yönetenlerce OHAL ile birlikte halka karşı bir sivil darbe gerçekleştirildiğini, bu durumun da şiddetle basın açıklamaları ve etkinliklerle kınanması gerektiğini de açıklamalarına ilave etmiştir. Bizler de İl Örgütü olarak bu çerçevede etkinliklerin bir kısmına katıldık. Yürüyüşler ile bazı etkinliğe de katılmadık. 15 Temmuz’daki TBMM akşam etkinliklerinde Genel Başkanımıza program değişikliği yapılarak söz verilmemesi üzerine bundan sonra devam eden etkinliklerin hiçbirine katılmayacağız.

İl Başkanı olarak ben de Sayın Genel Başkanımızın düşüncelerine aynen katılıyorum.

Trabzon il ve ilçe örgütleri olarak 15 Temmuz Şehitlerini anma etkinliklerine katıldınız mı?
Trabzon’da hangi etkinliklere katıldınız?

15 Temmuz etkinlikleri, Valilikçe aynı gün tarafımıza bir saat öncesinde WhatsApp aracılığı ile bildirildiğinden karşılamadığımız Akçaabat Darıca ve Yomra şehitlerimizi bir gün sonra İl Örgütümüzce kabirlerinde ziyaret ettik. Bunun dışında Valilikçe düzenlenen bazı etkinliklere katkı verdik. Ancak, yürüyüşlere katılmadık. Ayrıca 15 Temmuz günü saat 12,00’da Atatürk Alanında çelenk sunumu ve basın açıklamasını gerçekleştirdik.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Birlik Mitingi’nde partiniz hakkındaki konuşmaları hakkında düşünceleriniz nelerdir ?

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözde Milli Birlik Mitingi ve buradaki partimiz hakkındaki söylemleri, referandum öncesinde olduğu gibi birlik değil, insanları bölme ve ayrıştırma mitingidir. Asla kabul etmiyoruz.

Biz CHP olarak, her zaman olduğu gibi bugün de ülkenin ve yurttaşlarımızın birlik, beraberlik ve kardeşlikten yanayız. Bu çabalarımızı sonuna kadar sürdüreceğiz. Hoşçakalın der, kolaylıklar diliyorum. Selam, saygı ve sevgiler..

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.