Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Birkaç Dolar İçin

Mesut YILMAZ

Mesut YILMAZ

  • 13 Ocak 2018

Haftasonu klasiklerinin kuşkusuz başında gelen ‘’Vahşi Batı Filmleri’’ aşıkları için gelsin bu başlık..

   Beşikdüzü Belediye Başkanı sayın Orhan Bıçakçıoğlu  beyefendiyi yürekten kutluyorum. Belki size komik gelecek ama gerçekten bu sözlerimde ciddiyim. Neden böyle söylüyorum cevabını öğrenmek için başkanın sözlerine kulak verelim:

‘’ Sorgulayan bir basın istiyorum. Fikri takibi olan bir basın istiyorum. Özellikle yerel basın ilçemde 35 mahalle var. Seçimden önce her mahalleye bir vaadim oldu. Daha bugüne kadar hiçbirini yapmadım. Ama bunu basının hiçbirisini yazmadı. Ben espri ve şaka ile karışık bir laf ediyorum, bütün basın yazıyor. Yahu ben vaat ettim, bu milleti kandırdım, size şunu bunu yapacağım dedim. Bugün itibarıyla seçime 14 ay kaldı. Ben bu vaatlerin hiçbirini yapmadım..’’

   Sayın başkanın sözlerini bir yorum farkı olarak değerlendirirsek: Ben ne yaparsam yapayım beni eleştiren bir mekanizma yok. İyiye iyi kötüye kötü diyebilecek bir basın maalesef yok ama nerde fevri bir çıkış yapsam haklı olarak  bütün yerel medya ayağa kalkıyor ve günlerce beni eleştiriyor .

   Sayın başkan belki de bu yüzden oldukça spekülatif bir dil kullanmayı tercih ediyor olabilir. Bu noktayı iyi düşünmemiz lazım..

  Ama özellikle değinmek istediğim husus çok daha farklı. Şu bizim hemen hemen her konuda nirvaya ulaşmış ve çok bilmiş bazı gazetecilere sesleniyorum. Başkanın da ima etmeye çalıştığı gibi ‘’BECERİKSİZSİNİZ’’ evet bunu açık açık söylüyorum ‘’BECERİKSİZSİNİZ’’.

  Elinizdeki kalemin gücünün varkına varmayıp, gazetecilik makamını medya ve tanıtım portalına çevirdiğiniz için beceriksizsiniz. En etkili denetim ve kamuoyu gücünün üzerinde pineklediğiniz için beceriksizsiniz. Beşikdüzü ilçe merkezi yollarının rezilliğini yazamayacak ve eleştiremeyecek kadar beceriksizsiniz. Beşikdüzü için ortaya bir proje koyamayacak kadar beceriksizsiniz. Başkanım bu böyle olmaz, böyle yapalım ya da benim şöyle bir fikrim var diyemediğiniz için beceriksizsiniz. İyi uykular canım yerel basın..

Yazıyı okurken aklınıza şu sorular gelebilir?

-Kim bu Mesut YILMAZ?

-Senin ne projen varda atıp tutuyorsun?

-Hangi çalışman var, kaç yaşındasın, kimin oğlusun, arkanı kime yasladın???

Sorular böyle uzar gider..

İsterseniz biraz kendimden bahsedeyim:

   İki senedir ‘’Gündem Yazar Şalpazarı’’ yerel haber sitesinde köşe yazıları yazıyorum. KTÜ’de yüksek lisans öğrenimime ise devam etmekteyim.

   Beşikdüzü Köy Enstitüsü ile ilgili 15 sayfalık bir akademik çalışma hazırladım. Çalışmamın eksiklerini bu ay içerisinde tamamlayarak bir akademik dergide yayınlayacağım inşallah.

   Beşikdüzü ile ilgili ciddi projelerim var. İlki, daimi bir Beşikdüzü Köy Enstitüsü Müzesi’nin açılması. İkincisi ilçe merkezine Topal Osman Ağa ve Ali Şükrü Bey’in elele olduğu bir figür tasviriyle ‘Büyük Çepni Anıtı’’ dikilmesi projesi.

   Düşünsenize insanlar haftsonu veya muhtelif zamanlarda Beşikdüzü’ne gelecek, önce Beşikdüzü’nü var eden ve yıllar boyu yetiştirdiği öğrencileriyle taraflı tarafsız herkesin büyük bir iftihar duyduğu Beşikdüzü Köy Enstitüsü’nün müzesini ziyaret edecek, bu ziyaretin ardından şehrin merkezine gelerek burada ‘’Büyük Çepni Anıtı’’ ziyaret edilecek. ( Tabi anıtın alt kısmında geniş bir biçimde Topal Osman Ağa ve Ali Şükrü Bey’in hayat hikayeleri yer alacak ). Bu sayede hem bölge halkına hem de turist olarak ilçeye giriş yapmış insanlara bu iki yüksek karakter sahibi tarihi şahsiyet hakkında detaylı bilgiler verilecek. Son olarak Beşikdüzü Teleferiği ile Beşikdağ’a çıkıp Beşikdüzü gezisi adeta taçlandırılacak..

İddia ediyorum bu iş bu kadar basit!!!

   Son olarak Beşikdüzü Belediyesi sitesinde yer alan ‘’Ahırları yıktık, yurt yapıyoruz’’ manşetini esefle kınıyorum. Burada kullanılmış olunan fevri dilin doğru olmadığını ve oldukça kaba bir söylem olduğunu düşünüyorum. Ancak yasaklı madde kullanıcılarının uğrak mekanı haline gelen bu alanın kurtuluşu müze değilse maalesef ikinci seçenekti. Tabi biz yine kolay yolu seçtik !

Sürçü lisan edip, haddimizi aştıysak affola,

-Zira yazarlık biraz da haddi aşmak değil midir ?

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.