istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Bir Strafor Hikayesi

Bir Strafor Hikayesi

Üniversite üçüncü sınıfta Selahattin Kaymakçı hocamızın dersinde sosyal bilgiler dersiyle alakalı yeni bir materyal geliştirmemiz gerekiyordu. Grubumuz toplam altı kişiden oluşuyordu. Altı kişiyle beraber bir hafta gibi kısa bir sürede yeni materyal geliştirmek çokta kolay bir iş değildi. İlk olarak ne yapalım sorusu üzerinde uzunca bir süre durmak zorunda kaldık. Zira altı kişinin de kafasında farklı farklı materyal planları vardı. Kimse kendi planını tam olarak kabul ettiremiyordu. Hep bir yerde bir eksiklik çıkıyor ve bu eksiklik bizi iyiden iyiye yoruyordu. Materyal arayışımızın giderek arttığı bir dönemde altı kişilik grubumuzun içerisinde yer alan ve liseden beri dostum olan Tayfun Şahin son derece ilginç bir materyal fikriyle karşımıza gelmişti.

(Fotoğrafta soldan üçüncü arkadaş bizim gruptan değil 🙂

Materyal konumuz Türkiye’de sık nüfuslu alanları göstermekti. Tayfun da konuyla ilgili düşüncesini bizimle paylaşmıştı. Nihayet benim de olaya ağırlığımı koymamla birlikte Tayfun’un projesini kabul etmiştik ama asıl koşuşturmaca bundan sonra başlayacaktı. Materyal projemiz için on taneye yakın şırınga bulmak zorundaydık. Bunun içinde Haçkalı Baba Devlet Hastanesi’ne gittik ve bir tanıdık vasıtasıyla çok sayıda şırınga elde ettik. Daha sonra kırtasiyeden bir Türkiye haritası puzzle(pazılı), yapıştırıcı, falçata gibi aletleri de aldık. Ancak hala çok önemli bir eksiğimiz daha vardı. Materyalimizin en temel noktasını oluşturacak strafora ihtiyacımız vardı. Nitekim asıl filmde burada kopacaktı. Önce Akçaabat merkezde birkaç inşaat ofisini gezdik daha sonra inşaat malzemesi satan birkaç dükkâna da girdik ama nereye girdiysek ya strafor yoktu ya da ‘’straforu öyle tekli satamayız’’ şeklinde tepkilerle karşılaşıyorduk.

Ne kadar bir zaman geçirdik hatırlamıyorum. Ancak ne yaptıysak strafor bulamamıştık. Ümitsizlik ve hayal kırıklıkları içinde evin yolunu tutuyorduk. Ama tam da o sırada elinde bir sürü straforu olan orta yaşlı bir adam önümüzden geçiveriyordu. İnanılmaz bir andı. Gün boyu bir tane strafor bulabilmek için çalmadık kapı, girilmedik dükkân bırakmamıştık. Şimdi de straforları kucaklamış götüren bir adam görmek gerçekten inanılmazdı. O sırada Tayfunla birbirimize bakakaldık. Sadece şunu söylediğimi hatırlıyorum:

-‘’ Tayfun, Hızır ayağımıza geldi.’’

Hemen koşar adım adamın yanına gittik ve ödevimiz için bir tane strafora ihtiyacımızın olduğunu kendisine söyledik. Abi de sağ olsun öğrenci olduğumuzu öğrenince pek bir mutlu oldu. Bize yanlış hatırlamıyorsam iki tane strafor verdi. Daha sonra ‘’Allaha emanet olun gençler.’’ diyerek ardına bile bakmadan gözden kayboldu bu gönlü güzel ağabeyimiz.

Yaşadığımız ve hala anlamlandırmakta zorluk çektiğim bu hadise bana en kötü zamanlarda dahi umutsuz olunmaması gerektiğini hatırlatır. O ağabey gerçekten Hızır mıydı bilinmez. Ancak tam da Hızır gibi imdadımıza yetişmişti. Yıllardır elinde kucak dolusu straforlarla bir yere giden insana da rastlanamadım üstelik. Ne garip bir andı, unutmak mümkün değil…

Hikâye de aslında burada bitiyor. Materyalimizin akıbetini merak etmişsinizdir belki. Tayfun’un üstün performansıyla materyalimiz okulda düzenlediğimiz materyal sergisinin en dikkat çekici materyallerinden birisi olmuştu. Sergimize gelen her yaş grubundan insan tarafından materyalimiz oldukça beğenilmişti. Ben ise bir yandan sergimize gelenlere materyali tanıtıyor diğer yandan da içimden ‘’Ah, bir bilebilseniz bu materyalin hikâyesini’’ diyerek gülmemek için kendimi zor tutuyordum. Demek ki kısmet bugüneymiş.

Son olarak böylesine bir olayı yaşamamıza vesile olan ve kendisinden ders aldığım için kendimi şanslı hissettiğim Doç. Dr. Selahattin Kaymakçı hocama ve materyal grubu arkadaşlarım, sevgili dostlarım; Tayfun Şahin’e, Soner Liman’a, Muhammet Türk’e, Uğur Cemre Özyakup’a, Onur Kaplan’a ve üstteki fotoğrafta yer aldığı için İbrahim Çakır’a teşekkür ediyorum.

Sağlıcakla kalın ve asla pes etmeyin…

Yorum Yazmayı Unutmayın
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.