Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Belediye Başkanı Kurukız O Haber Sitesini Mahkemeye mi Veriyor ?

Belediye Başkanı Kurukız O Haber Sitesini Mahkemeye mi Veriyor ?
  • 01 Şubat 2018

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Aktaş Yaylası Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaretinde çeşitli açıklamalar yapmış ve Gündem Yazar sitesinin bazı sorularına da yanıt vermişti. Gündem Yazar’ın haberi ilçede yankı uyandırdı. Ancak sitemizde geçen Kurukız’ın bir ifadesi farklı şekilde ele alınınca olan oldu. Belediye resmi sitesinde yayınlanan duyuruya göre Kurukız o yerel haber sitesini mahkemeye veriyor !

Asılsız, Kışkırtıcı, Kindar Vurgusu Yapıldı !

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın belediye resmi sitesinde yaptığı açıklamanın manşeti

Gündem Yazar sitemizin “Belediye Başkanı Kurukız, Aktaş Derneği’nde Şalpazarı’nı Konuştu” başlığıyla sunduğu haberde ilçeye hizmet edebilmek, engellemeleri aşabilmek için kararlı ve iddialı olunması gerektiğini belirterek “Kaba bir tabir var. Onu kullanacağım. İt ürecek, kervan yürüyecek. Karar almadığınız sürece, iddialı olmadığınız, hedef koymadığınız sürece bu işleri başaramazsınız.”  demişti. Ancak bu açıklama Yeni Şalpazarı sitesi tarafından “Ak Partililere şok sözler” manşetiyle ““Arkadaşlarımız da bu baskıyı kaldıramadıkları için hayır kararı aldılar. Kaba bir tabir var. Onu kullanacağım. İt ürecek, kervan yürüyecek”  şeklinde verilince Başkan Kurukız sert tepki gösterdi. Başkan Kurukız, “Bu da ilçede polemik konusu olacaksa” manşetiyle sunduğumuz haberde Gündem Yazar’a yeni bir açıklama verdi. Ardından belediye resmi sitesinde “Kurukızdan Basın Açıklaması Asılsız Kışkırtıcı ve Kindar Haberleri Yargıya Taşıyor” manşetiyle duyuru yaptı.

Belediye Başkanı Kurukız, Yeni Şalpazarı’nı Mahkemeye mi Veriyor ?

Kurukız, Şalpazarı Belediyesi resmi ağelinde Yeni Şalpazarı  haber sitesinde yayınlanan haberden dolayı hukuki süreç başlatılacağını bildirdi.  Başkan Kurukız resmi ağelinden yaptığı açıklamada “Yerel sitede  yapılan haberde Şahsımın it ürecek kervan yürüyecek sözüyle Ak Partili kişileri hedef aldığımı ve bu sözü onlara karşı kullandığımı söylemiştir.” dedi. Açıklamasının devamında ise Ak Partililer ile kendisini karşı karşıya getirmeye çalıştıklarını belirterek  “Ak partili kardeşlerimiz ile bizleri karşı karşıya getiren, onlara hakarete varan kelimeler kullandığımı söyleyen ve belli bir kitleye şahsımın düşman olduğunu göstermeye çalışan, yerel haber sitesi sahibi hakkında Hukuki Süreci başlatacağımı kamuoyuna saygı ile duyuruyorum.” dedi. İşte Şalpazarı Belediyesi resmi ağelinde yapılan o açıklamanın tamamı:

Değerli hemşehrilerim;

“ 30 Mart 2014 tarihinden bu tarafa yürütmekte olduğum Belediye Başkanlığı görevimi “Halka Hizmet Hakka Hizmettir” düsturu ile yapmaya çalışıyorum. 2014 yılı mahalli seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden seçilmeme rağmen siyasi gömleğimi çıkartarak ilçeme hizmet etmek için her türlü mücadeleyi veriyorum. Bugüne kadar hiçbir parti gözetmeksizin vatandaşımıza ayrım yapmadım. İlçemin gelişmesi refah seviyesinin yükselmesi ve daha yaşanabilir bir kent haline gelmesi içinde her türlü mücadelenin içinde oldum. Göreve gelirken vatandaşlarımıza vaatlerimiz olan projelerimizi de gün geçtikçe el birliği ile gerçekleştiriyoruz. İlçemize yapılan hizmetlerin nasıl yapıldığını, kimlerden yardım aldığımı, bu mücadelenin içinde kimler olduğunu gerek yazılı, gerek görsel basınla her zaman paylaşıyorum. Milliyetçi Hareket Partili bir belediye başkanı olmama rağmen mevcut hükümetle diyaloglarımızı iyi tutarak başta Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu,  Milletvekilimiz  Salih Cora ve Muhammet Balta olmak üzere tüm Trabzon milletvekillerinin ilçemize yapılan hizmetlerde bizleri desteklediklerini, yardımcı olduklarını her platformda söylüyor ve teşekkür ediyorum.

Değerli hemşehrilerim;

Ülkemiz son zamanlarda zor süreçlerden geçiyor. Bu süreçte Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti birliktelik sağlamışken, 15 Temmuz gibi hain darbe girişimine kalkışanlara karşı birleşmiş ve Milli bir İttifak kurarken ilçemizde küçük hesaplar yaparak partiler ve kişiler arasına nifak tohumları sokan ve bunlardan rant elde etmeye çalışan kişilere fırsat vermeyeceğiz. Biz de göreve gelirken Şalpazarı’nda birlikteliği sağlayacağız ve Şalpazarı Partisini kuracağız dedik. Bu hedefler doğrultusunda ilerlerken zaman zaman ve özellikle  son günlerde ilçemizde bulunan yerel bir haber sitesi sahibi tarafından, şahsıma yönelik kelime aralarından özenle seçilerek  yapılan, asılsız ve çarpıtıcı haberler yüzünden şahsımı ve belli bir kitleyi  karşı karşıya getirerek rant elde etmeye çalışmaktadır. Yerel sitede  yapılan haberde Şahsımın it ürecek kervan yürüyecek sözüyle Ak Partili kişileri hedef aldığımı ve bu sözü onlara karşı kullandığımı söylemiştir. Ayrıca İlçemize yapılan hizmetleri kendime mal ettiğimi söyleyerek ilçemize hizmet yapanları görmezden geldiğimi kastetmiştir. Kamuoyu da iyi bilir ki ilçemize yapılan tüm hizmetlerin nasıl geldiğini, kimler sayesinde geldiğini, bizlere kimlerin yardımcı olduğunu, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve tüm Bakanlarımız, Trabzon Milletvekillerimiz Sayın Salih Cora ve Muhammet Balta olmak üzere tüm vekillerimizin ve Milliyetçi Hareket Partisi  Genel Başkanımız sayın Prof Dr. Devlet Bahçeli, TBMM Başkan vekili sayın Akif Hamza Çebi, kardeş Belediyelerimiz olan Sancaktepe Belediyesi, Üsküdar Belediyesi ve bizlere desteğini esirgemeyen Manisa Büyükşehir Belediyesi, Adana Büyükşehir Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Tuzla Belediyesi’ nin  isimlerini  her zaman açık açık açık söylemişimdir. Bu nedenlerden dolayıdır ki asılsız ve çarpıtıcı haber yaparak,  Ak partili kardeşlerimiz ile bizleri karşı karşıya getiren, onlara hakarete varan kelimeler kullandığımı söyleyen ve belli bir kitleye şahsımın düşman olduğunu göstermeye çalışan, yerel haber sitesi sahibi hakkında Hukuki Süreci başlatacağımı kamuoyuna saygı ile duyuruyorum.”

Şalpazarı Belediye Başkanı

Refik Kurukız”

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.