Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Başkan Kurukız’dan Eski Başkan Cengiz’e “Halk sözünü 30 Mart’ta söyledi tartışma bitti.”

Başkan Kurukız’dan Eski Başkan Cengiz’e “Halk sözünü 30 Mart’ta söyledi tartışma bitti.”
  • 23 Haziran 2018

Gündem Yazar, Şalpazarı Belediyesi Eski Başkanı Fehmi CENGİZ’in Şalpazarı yeni hizmet binası ve Refik KURUKIZ hakkındaki açıklamarını gündeme taşımıştı. Şalpazarı Belediye Başkanı Refik KURUKIZ, Cengiz’e Gündem Yazar’a gönderdiği yazılı açıklama ile cevap verdi.

Başkan Kurukız, Eski Başkan Fehmi CENGİZ’in açıklamalarına cevap olarak Gündem Yazar’a yazılı açıklama gönderdi. Başkan Kurukız açıklamasında “Büyüklerimi eleştirmek haddim değil.”, “Ellerinden öperim.” gibi alttan alan söylemlerde bulunuyor, döneminde yapılan icraatları anlatmayı ihmal etmiyor. Ak Partili olduğunu söyleyen Fehmi CENGİZ yaptığı sert açıklamalarıyla Cumhur İttifakı’nda ilçe bazında bir çatlamaya yol açıyor ancak MHP’li Refik KURUKIZ buna da “Ortalığı bulandırmanın anlamı yok.” “İnadına MHP, inadına Erdoğan.” diyerek yanıt veriyor. İşte Başkan Kurukız’ın o açıklamaları:

“Onların yanında çocuk sayılırım”

Eski başkanlar benim büyüklerimdir. Aramızda yaş farkı var. Onların yanında çocuk sayılırım. Oğlum Seyfi benim yanımda çocuk, 82 doğumlu. Torunum Deva benim oğlumun çocuğu, 7 yaşında. Fakat şerefli Türkiye Cumhuriyeti’nin, şerefli bir belediyesinin %56 oy alarak seçilmiş başkanıyım.

“Büyüklerimi eleştirmek benim haddim değildir.”

Kıymetli başkanım ne demişse doğrudur. Büyüklerimi eleştirmek benim haddim değildir. Hele ilçeye hizmet etmiş bir başkanı hiç değildir.

Yüksek okul okumadım sayın Başkan gibi. Tücareri bazılarının yaptığı gibi yapmadım. Keşke çocuk olsam, çocukluğumu özledim. Ama çocukları ve gençleri çok severim.

Ticarette Türkiye birinciliği olan bir şirketimiz var. 30 tane eleman çalıştıran bir şirket. Gerçi başkan olduktan sonra hisselerimi devrettim. Fakat insana hizmet yapmayı iyi bilirim. İnsanları seviyorum.

“Proje yapmak ufuk işi.”

Proje yapmak ufuk işi, parayı bulmak akıl işi, iktidarla, muhalefetle, belediyelerle kardeşlik kurup proje üretmek sevgi ve tecrübe işidir.

Cumhurbaşkanımız milletvekili seçilme yaşını 18’e indirmiştir. Çocuklara çok güveniyor. Şalpazarı da bize çok güvendi. O güvene layık olmaya çalışıyoruz.

O Dönemler Çoktan Geçti

1968’de belediye olan Şalpazarı’nın 59 metre karelik bir binada oturduğunu biliyor muyuz ? Bu ilçede bir greyder alıp, kredi kullanıp yıllarca kredi taksidi ödendiği, alınan greyderlerin balonlarla süslenip kurdele kesilerek törenle hizmete alındığı dönemler çoktan geçti.

Bundan 3 ay önce iki buçuk trilyonluk 9 tane araca tören yaparak Şalpazarı Belediyesi’ne devraldık ve belediye bütçesinden 1 kuruş harcamadık.

“Şalpazarı artık 2014’den önceki Şalpazarı değildir.”

Şalpazarı artık 2014’den önceki Şalpazarı değildir. Şalpazarı; 5 bölümlü yüksek okulu olan, beton yollar yapan, bayanlara değer veren, kültür evi yapan, çocuk parkı yapan, belediye binasını modern bir binaya dönüştüren (Sonbaharda açılışı var.), ek hizmet binasını fabrikaya dönüştüren ve burada 150 kişiye iş sağlanan, giden öğretmen evini geri alan, hükümet konağının ihalesini yaptıran, ilçe stadyumunun arazisinin kamulaştırmasını yapan ve ihale aşamasına getiren, kangren olmuş Kadırga yolunun yapılmasına başlanan, Ağasar deresi ıslah çalışmasına başlayan, derenin ilçeden geçen kısmında Vadi projesi ihalesiyle projeye başlanan, TOKİ ile görüşüp konut inşaatına başlamak üzere olan, kentsel dönüşüm projesini hazırlayan, 5 tane ilçe ile kardeş belediye olan, ortak projeler üreten, 5 yıllık hizmet dönemi içinde araçların kullandığı lastiğe, zincire para vermeyen, 400 tane çöp konteynırı alıp dağıtan ve bir kuruş belediye bütçesinden kullanmayan, Ağasar’ın balını, kültürünü kanallarda dünyaya tanıtan, Sisdağı, İnişdibi, Ağakonağı, Göllüalan, Şıhkıranı, Acısu, Karakısrak, İzmiş gibi mesire alanlarına turizm projesi yapan bir ilçedir.

Şalpazarı Belediye makamının kapısı açık, şeffaf, halkının evi gibi bildiği bir makam olmuştur.

Bu ilçenin 10.779 kişilik nüfusunun 1500 km yol ağının devletten gelen ortalama 160 bin liradan başka gelirinin olmadığını, ana caddeler üzerindeki bir takım iş yerlerinin tabela vergilerinin dahi bizim olmadığını, devletten gelen paranın %40’ının büyükşehire kesildiğini, 2014’den önce 6 mahallesi varken şimdi 30 mahallesi olduğunu bilmenizi isterim.

Tam 30 personelin maaşı, vergisi, sigortasının 120 bin TL olduğunu, araçların aylık ortalama 40 bin TL yakıt harcadığını bilmenizi isterim.

“Kahvede oturup eleştirmek kolaydır”

Kahvede oturup eleştirmek kolaydır. Önemli olan iktidarla, kardeş ve dost belediyelerle, sivil toplum örgütleriyle, muhalefetle iş birliği içerisinde ilçeye hizmet yapmaktır.

Bu ilçeye  hizmet yapmış olan Sayın Hüseyin CENGİZ, rahmetli babamın arkadaşı ve birlikte askerlik yapan, benim de çok sevdiğim ve saygı duyduğum, bu ilçeye çok hizmetleri olan bir büyüğümdür.

Rahmetli Mustafa KARABAYIR, bu ilçeye hizmet için parti değiştirerek ilçenin önünü açmıştır.

Rahmetli İsmail ATALAR bu ilçede yüzlerce insan yetiştirmiş, başkanlık yapmış, sosyal ilişkilerde tanınırlıkta, ağırlamada, isteyip almada hala çok aranan bir başkandır.

Sayın Hüsnü KAYA çok değerli bir insandır. Çok insan yetiştirmiştir. İlçeye yararlı hizmetleri vardır.

Sayın Mehmet MUHCU bu ilçeye on yılını vermiş, elektrik tellerini Trabzon ilçelerinde ilk yer altına indiren başkandır. Benim komşum ve okul arkadaşımdır.

“Fehmi CENGİZ’in bu ilçeye sayısız hizmetleri olmuştur”

Sayın Fehmi CENGİZ Başkanım da bir eğitimcidir. Bir dönem ekibimle birlikte onu destekledik ve yanında olduk, bu ilçeye sayısız yararı ve hizmetleri olmuştur.

Milliyetçi Hareket Partisi gibi önce ülkem ve milletim diyen bir partide belediye başkanlığı yapma şerefine nail olmuş bir şahsiyettir.

Bu güzel ilçeye, bu kıymetli insanlara hizmet etmiş başkanlarımın ellerinden öperim, rahmetli olmuş olanların mekanı cennet olsun. Hepsini saygıyla anıyorum.

“Ortalığı bulandırmanın anlamı yoktur”

Ülkemiz 24 Haziran seçimlerine giderken ortalığı bulandırmanın bir anlamı yoktur.

Milleti için, ülkesi için, önce ülkem ve milletim diyen bir genel başkanla MHP’de siyaset yapan biri olarak kamuoyuna saygılarımla.

“Büyüklerim tasalanmasın”

Hizmet için cesaretim, ekibim, ufkum, ümidim, bilgim ve tecrübem var. Büyüklerim tasalanmasın.

“Cumhur İttifakı’nda Çatlamamı var ?” Sorusuna Yanıt

Eski Belediye Başkanı AK Partili Fehmi CENGİZ’in yaptığı sert açıklamalar dolayısıyla Cumhur İttifakı’nda bir çatlama mı var sorusunu gündeme getirmiştik. Başkan Kurukız bu soruya açıklamasının sonunda “İnadına MHP, inadına Erdoğan” diyerek cevap verdi.

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. REMZİ. KARAGÜL dedi ki:

    Merhabalar…bu diyarda herkes işeyler yapar ama…yine. Yaparsa MHP…AKP…TAYİP..REFİK BEYLER YAPAR. TEŞEKKÜRLER. MHP…TEŞEKKÜRLER. AKP….YOLUNUZ ÇIK OLSUN.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.