lara escort

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Bakan Soylu, Sera Gölü’ndeki Doğa Katliamına Dur Dedi !

Bakan Soylu, Sera Gölü’ndeki Doğa Katliamına Dur Dedi !
  • 25 Temmuz 2017

T.C. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sera Gölü’ne doğal oluşumu ve güzelliğiyle yerli ve yabancı turist çekmesine rağmen yapılan beton perde duvarın yapılmasına dur dedi !

61saat.com’un haberine göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün Bayburt’taki programının ardından akşam saatlerinde Trabzon’a geldi. Geceyi Trabzon’da Sera Gölünün olduğu bölgedeki bir otelde geçiren Bakan Soylu, sabah erken saatlerde Sera Gölüne inerek buradaki çalışmaları yerinde inceledi.
Ancak Bakan Soylu, burada gölün etrafına yapılan ‘Beton Perde’ çalışmalarını görünce ilgililere fırçayı çekti. Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ve bölge muhtarları ile istişarede bulunan Bakan Soylu, ardından ilgili yerleri telefon ile aradı.
Edinilen bilgiye göre Bakan Soylu, beton çalışmasının Sera Gölüne yakışmadığını, inşaatın durdurulmasını ya da yıkılması ile ilgili çalışmasının yapılması için ilgilileri uyardı.
Sera Gölünde yaklaşık 2 saat kalan Bakan Soylu, ardından ise buradan ayrıldı.

7 YIL ÖNCE TABİAT PARKI İLAN EDİLDİ!

Sera Gölü, 2010 yılında Tabiat Parkı olarak ilan edildi. Trabzon’un Akçaabat ilçesi Yıldızlı Mahallesi’nde bulunan göl, Sera  Deresi Vadisi’nde bulunuyor. Oluşum hikayesi, barındırdığı canlı türleri, kent  merkezine yakınlığı ve suyun başlı başına bir çekim merkezi olması nedeniyle  popüler olan göl, Trabzon’a 10, Akçaabat sahiline 3 kilometre mesafede yer  alıyor.  Ulaşımı kolay olan göl, 1950’de yaşanan heyelanda kayan toprak ve  hafriyatın derenin önünü kapatıp suyun normal akışını kesmesi sonucu oluştu.

61saat.com

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.