Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Ayşe Sula Köseoğlu’nun Suikast İddiasını Valilik Yalanladı ! Suikast Senaryosu muydu ?

Ayşe Sula Köseoğlu’nun Suikast İddiasını Valilik Yalanladı ! Suikast Senaryosu muydu ?
  • 26 Ağustos 2017

Ayşe Sula Köseoğlu’na Yapılan Bombalı Suikast Bir Senaryo muydu ?

Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu dün Ak Parti heyetiyle Hakkari’yi ziyaret etmişti. Üç gün boyunca Hakkari’de kalan Köseoğlu’na bombalı suikast girişimi haberi bir anda Türkiye gündemine düşmüştü.

Habertürk’e göre Hakkari ve Van illerinde koordinatör atanmasının ardından bu illerde çalışmalar yapmak için uçakla Van’a giden giden AK parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, bu ilde yaptığı ziyaret sonrası karayoluyla Hakkari’ye hareket etmiş, Şemdinli’ye doğru ilerleyen Köseoğlu’nun geçeceği güzergaha PKK’lı teröristler tarafından mayın döşendiği istihbaratını alan emniyet ekipleri Köseoğlu’nun konvoyunu Hakkari-Yüksekova yolunda bekletmişti.

Köseoğlu Saldırı Haberini Doğrulamıştı

Milletvekili Köseoğlu, Hakkari’ye gittiği sırada yapıldığı söylenen suikast girişimini doğrulamış ve şu sözleri söylemişti “”Maalesef PKK’lı hainler kahpeliklerinden bir türlü vazgeçmiyorlar. Yine bir kahpeliğe imza atmak istediler ancak başarılı olamadılar. Bizler bu ülkenin her karış toprağını gezerek kardeşliğimizi pekiştirmeye devam edeceğiz. Buna hiçbir güç mani olmayacaktır.”

Valilik Saldırı İddialarını Tamamen Yalanladı !

Hakkari Valiliği yaptığı resmi duyurusunda Ayşe Sula Köseoğlu’nun bu iddialarının gerçek dışı olduğunu belirterek resmi internet sitesinden şu açıklamayı yaptı:

“22-23.08.2017 tarihlerinde İl Merkezimizi ve İlçelerimizi ziyaret eden AK Partili Milletvekili Heyetinin bu ziyaretleri esnasında ve geliş-gidiş güzergâhlarında gerekli yol güvenlik ve emniyet tedbirleri alınmış olup herhangi bir olumsuz olayla karşılaşılmamıştır.  Basında Hakkâri İli ziyaretleri esnasında Milletvekili Heyetine “Bombalı saldırı son anda engelledi” şeklinde yer alan haberler asılsız ve tamamıyla gerçekdışıdır. Vatandaşlarımızın yol emniyetlerinin sağlanması amacıyla güvenlik güçlerimiz denetimlerini sürdürmekte ve gereken tedbirleri almaktadırlar.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Ak Parti İl Başkan Adayından Milletvekili Köseoğlu’na Sert Tepki !

Ak Parti Trabzon il başkanlığına adaylığını açıklayan Ünal Çelik sosyal medya hesabından Ak Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu’na sert tepkilerde bulundu ve özür dilemesi gerektiğini dile getirdi !

“Selfieci Ayşe”

Ak Parti Trabzon İl Başkan Adayı Ünal Çelik, Hakkari’ye giden Ayşe Sula Köseoğlu’nun bombalı suikast girişimi iddiasına Hakkari Valiliği’nin açıklamasını gösterdi ve şu açıklamada bulundu.

“Kim yalan konuşuyor ? Trabzon’un selfici Ayşe’si mi, devletin Hakkari Valisi mi ? Siz çocuk musunuz yada bu milleti aptal mı zannediyorsunuz ? Aptal sizsiniz. Bomba nerede ? Kim patladı ? Sahtekar kim ?”

Ayşe Sula Köseoğlu’na FETÖ’cü İması !

Ünal Çelik daha da ileri giderek Ak Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu’na FETÖ’cü imasında bulundu. Açıklamanın devamı şu şekilde:

Üzerinizdeki FETÖ’cülüğü kamuoyunu yanıltarak kurtaramazsınız. Bu selfici helikopterle Hakkari’ye gitti. Karayolunu hiç kullanmadı.”

 

“Yalancısın, Selficisin”

Ünal Çelik, Köseoğlu’nun İHA’ya yaptığı açıklamanın olduğu haberi paylaşarak bir açıklama daha yaptı. Açıklamasında şunları söyledi:

“Derhal çık ve özür dile. Aksine yalancısın, reklamcısın, selficisin. Devleti Aldatamazsın. Sen vekil olamazsın. Bizi aptal mı sanıyorsun ? Ak Parti İl Başkanı Haydar Revi’den açıklama bekliyoruzç Aksi halde onu da suçlu bulacağız.”

 

 

Ayşe Sula Köseoğlu’nun İHA Açıklaması

Köseoğlu, daha sonra İHA’ya yaptığı açıklamasında suikast girişiminden söz etmedi ve olayın yolun ilerisinde bulunan düzeneğin imha edildiğinden ibaret olduğunu söyledi.

“Konvoyla hareket ediyorduk. Güvenlik güçlerimiz bizi tünelin içinde durdular ve beklememiz noktasında bizi uyardılar. İleride bir düzenek tespit edildiğini ve bunun güvenli bir şekilde imha edildiğini söylediler. Yani olay bundan ibaret. Aslında yol güzergahı üzerinde güvenlik güçlerimizin her zaman yolu güvenli bir hale getirmek anlamında yaptığı kontroller neticesinde, oradaki tespit edilen bir patlayıcının imha edilmiş olması. Biz oradayken, Hakkari’de Yüksekova’ya çıktığımızda da bir tane eylem hazırlığındaki teröristin polislerimiz tarafından tespit edildiği için intihar ettiğini öğrendik”

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.