istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

ATATÜRK’ÜMÜZÜN AZİZ RUHUNA FATİHA / 10 KASIM DA UTANDIĞIM BİR HATIRA

ATATÜRK’ÜMÜZÜN AZİZ RUHUNA FATİHA /  10 KASIM DA UTANDIĞIM BİR HATIRA

Suriyelileri istemediğimi beyan ettiğim için milliyetçilik ve kavmiyetçilik yapmakla suçlanarak bir ilçenin eski belediye başkanı tarafından işten çıkarılmıştım. Konu bu değil elbet bugün 10 Kasım ve o ilçe belediyesindeki birimde çalışırken utanç duyduğum bir 10 Kasım hatırası vardı. Bunu sizlerle paylaşmak içimde birikenleri az da olsa hafifletecektir.
Birim de tercümanları saymaz isek altı kişiydik. 10 Kasım sabahı saat 09 :05 olduğu vakit, birimde çalışan beş sözleşmeli personelden dört tanesi söylenmeye başladı.
‘’ Ne diye ayağa kalkıyoruz ki, Atatürk için ayağa kalkmak istemiyorum, buna ne zaman son verecekler, diğer bir tanesi daha da vahim bir cümle söyledi;
‘’kameradan izleniyoruzdur, kalkmazsak ayağa saygı duruşu yapmaz isek, bizi işten atarlar, belediyedeki işimizden oluruz, kızlar kalkın kalkın diyerek o kadar çirkin konusmaktaydılar ki, atamıza yapılan bu saygısızlığa susacak elbette değildim; saat 09:05 geçe olduğu için, dua ve saygı duruşundan sonra hadlerini bildirmeyi uygun gördüm.
Her 10 Kasım da saat 09:05 geçe saygı duruşunda iken de Başbuğumuz Mustafa Kemal Atatürk ‘ün manevi şahsına, Fatiha okurum ruhuna armağan eylerim. Duamı bitirdikten sonra ellerimi yüzüme sürmeme fırsat kalmadan diğer personellerin kahkahaları ile şuna bak şuna dua ediyor, dua ediyor Atasına, dua mı edilir diye bu insanların serzenislerini duymak beni üzdü, kızdırdı ve utandırdı. ellerimi yüzümden aşağı sürmüş ve Amin ile duamı bitirmiştim. Ya Rabbi şu memleketimin aklını kullanamayan her kesimine tahammül edebilmek için sabır ver diyerek konuşmaya başladım.
Atatürk ‘ü anma gününe saygısızlık yapan devlet malımızı yiyen bu vatandaşlara dönerek dedim ki;
– Aynı çalışma ortamında olduğumuz için iki dakikadır sizi dinliyorum. Edep yahu edep! 1. milli mücadele vermiş, Kurtuluş Savaşı, Çanakkale de komutanlık yaparak binlerce şehit ve gazimizin emrini dinleyerek vatan toprağını müdafaa ettirici Mili birlik oluşturan Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye devletimizin kurucusu Atamıza bu çirkin üsluplarla saygısızlık etmeniz ne İslami olarak ne de milli olarak bir müslüman da ya da vatan evladında olmayacak nankörlüktür, utanç vericidir. Aralarından biri cümlemi bitirmeme fırsat vermeden öne atıldı :
– İslami olarak doğru olmayan ne? Atatürk Arap alfabesini kaldırdı, Kuran okuyamaz hale geldik, başörtülülere okumasını engelledi, Kur’an-ı (haşa) ayaklar altına aldı ’’ gibi abuk subuk, saçma sapan, tahammül sınırlarını zorlayan Atamız hakkındaki iftiralardan daha çok konuşmasına fırsat vermeyerek, sözünü kestim;
Hiddetlenerek ;
çok yanılıyorsun dedim. Kim, hangi Kuran yasaklatılmış, ayak altına alınmış haşa! size kim bu yalanları anlatıyor . Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk Kur’an-ı Kerime hürmet eden ve Türkçe tercüme için Elmalılı Hamdi Yazır’a Kuran anlaşılsın diye görev vermiştir. Ben de başörtülüyüm ( 10 sene başörtüyü hakkıyla edeple taşıdım ) bir çok yerde de sıkıntı yaşamama rağmen, senelerce başörtümden dolayı haksızlığa uğramam iş ve okul hayatından dışlanmama rağmen Atatürk ‘ü suçlamadım. Çünkü okuduğum ve sorgulama yaptığım için Atatürk’ün vefatını fırsat bilenlerin Atatürk ‘ün gücü arkasına saklanarak, asla Atamızın tasvip etmeyeceği Kemalizm adı öğretileri budur diyerek, Türk milletinin dini mukaddesatlarına saldıranların, Osmanlı subayı ve Türk Maraşeli Mustafa Kemal Paşa ile yani Atatürk ile alakası yoktur. Kemalizm adı altındaki oluşumların Türk milletine cefa etmesine en başta Başbuğumuz Atatürk de karşı çıkardı. CHP ‘yi solculaştıran, Atatürk ‘ün diktiği Bozkurt heykellerini meydanlardan kaldıran, Atatürk ‘ün cenazesine katılmayan kişi ve takipçileri sorumludur. Feto İslam dinimizi kullanarak siyonist amaçlarına ulaşmak için nasıl ikiyüzlü davrandıysa, Başbuğumuz Atatürk ‘ümüzün adını kullanarak da Müslüman Türklere düşmanlık eden iki yüzlüler bulunmakta ve hala milliyetçi ayaklarına yatmaktalar. Atatürk ‘ün adını kullananarak milletimizin dini İslam’ına düşmanlık edenlerin ne Türklük ile, ne de vatanseverlik ile, ne de Osmanlı Türk İslam terbiyesi almış, Mustafa Kemal Atatürk ile bir bağları yoktur. Arap alfabesini kaldırıp, Latin alfabesi getirilmiş evet yapılmış malesef, ama Latin alfabesine geçiş Atatürk ‘ten önce de Osmanlı saraylarında da dile getirilmiş bir talep. Ama bana kalsaydı, ben Ata alfabemiz Göktürkçe damgalarını isterdim, Milletimiz Ata yazıtlarını okuyabilsin isterdim. Atamız da bir beşer, hata eyleyebilir ama kalkıp da birlik bütünlük için elinden gelen her şeyi yapmış milli mücadele komutanı Mustafa Kemal Atatürk ardından kötü sözler, hakaretler etmek bu vatanın evlatlarına yakışmaz. Müslümanlığa da yakışmaz. Bizi bu şekilde atalarımıza, değerlerimize hakaret ettirip, birbirimize düşmemizi bekleyen dış düşmanlarla çevrili vatanımız. Bugün Cezayir, Libya, Fas Fransızca konuşup yazmıyor mu, batı demokrasisi isteriz diye birbirlerini kesip doğrayıp, Arap baharları yapmıyor mu? Uyduruk beş para etmez batı kültürüne, batı diline neden bu kadar özentiler diye siz ilk evvel Araplara karşı geliniz.
Vatanını, aile namusunu İngiliz, Fransız mandası altında bırakmayan milli mücadele komutanına hele ahirete göç eylemiş bir insan ardından gülünmez, hakaret edilmez, saldırılmaz, dua okunur. Sevmiyorsan sus ya da Atamızın kurduğu Türkiye devletinin kurumunda çalışmayı bırak’’ diye dört personele söyleyerek üzüntü ve kızgınlıkla hava almak için birimden dışarı çıktım.
Ama aradan bir ay geçmeden akp’li olduğunu iddia eden, hdp geçmişli üç  personel ve diğer personel ekmeğimden, işimden etmek için benim kuyumu kazanlardan olmuş olabilirler. Yani kısaca onlar Atatürk’ün kurduğu devletimin kurumunda çalışmaya devam ederken, işten çıkarılan benim gibi dini ve milli mukaddesatlarına bağlı, Türk atalarına hürmet eden öz Türk kızı oldu.
Bugün 10 Kasım Başbuğumuz, Gök gözlü Gökbörümüz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün Hakka yürüdüğü gün, alemini değiştirip, uçmağa vardığı gün.
Türklüğün yerlerde sürünen ruhuna can katarak, Biz Türkleri vatansız bırakmamak için Türk devletini kurduğunu, Türk adlı devletimizi bizlere emanet ederek, varlığımızın bağımsızlığı için, Türk Milleti’ne en büyük katkısının manevi yönden tezahür ettiğini görmeyenlere bıkmadan usanmadan hakikati anlatalım. Türk milletini, Osmanlıcı ya da Atatürkçü diye bölmek isteyenlere fırsat vermeyelim. Tüm devletler, hanedanlıklar atalar bizim.
Bugün 10 Kasım Başbuğumuz Atatürk için ellerimizi semaya kaldırıp, ruhuna bir Fatiha ‘yı hediye eyleyelim. Tüm vatan şehitlerimiz ile ebedi yurdu cennet olsun Atatürk ‘ümüzün. Amin

Allah bizleri, özellikle Atatürk ‘ün ruhuna fatiha okumayacak kadar gözleri dönmüş, bu vatanın dini İslami düşmanlığı olan ama içten içe milli tüm değerleri ile problemi olan devşirmelerin, Türklüğün esameresi görülmeyen, daha Türk olamamışlardan bizi uzak eylesin. Amin.
Kemalizm denilen boş milliyetçilikten gençlerimizi uzak eylesin. Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhuna fatiha ‘yi armağan eylecek Türk olabilmeyi gençlerimize nasip eylesin. Amin

 

Annemle birlikte  her 9-10 Kasım da Basbuğumuz Mustafa Kemal Atatürk ‘ün ruhuna Kur’ an-i Kerim okurum, iki rekat namaz kılıp dua ederim Atamıza ve tüm şehitlerimize selam ederim.

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ
١﴾ اَلْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَم۪ينَۙ ﴿٢﴾ اَلرَّحْمٰنِالرَّح۪يمِۙ ﴿٣﴾ مَالِكِ يَوْمِ الدّ۪ينِۜ﴿٤﴾ اِيَّاكَ نَعْبُدُوَاِيَّاكَ نَسْتَع۪ينُۜ ﴿٥﴾ اِهْدِنَا الصِّرَاطَالْمُسْتَق۪يمَۙ ﴿٦﴾ صِرَاطَ الَّذ۪ينَ اَنْعَمْتَ عَلَيْهِمْۙ غَيْرِالْمَغْضُوبِ عَلَيْهِمْ وَلَا الضَّٓالّ۪ينَ ﴿٧
Bismillahirrahmânirrahîm.
Elhamdulillâhi rabbilalemin
Errahmânirrahim
Mâliki yevmiddin
İyyâke mabudu ve iyyâke nesteîn
İhdinassiratel mustakim
Sırâtellezine enamte aleyhim gayrilmağdubi aleyhim veleddâllîn
Hamd, alemlerin Rabbi merhamet eden (Rahman) merhamet edici (Rahîm) olan din gününün, son günün sahibi Allah’a mahsustur. Allah’ım ancak sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola, hidayete ermiş olan kimselerin yoluna ulaştır, Gazaba uğramış, doğruluk yolundan çıkmış, sapmışların yolundan uzak eyle. Amin.

Yorum Yazmayı Unutmayın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.