Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

EY TÜRK; ALLAH, TANRI VE BİLİM DE İLERLE

Zeynep Han DİKMEN

Zeynep Han DİKMEN

  • 19 Ekim 2018

EY TÜRK BİLİM İLE

Var olmanın dayanılır bir kabulü var

Yok oluşunu istemez hiçbir canlı

Varlık ve yokluk büyük bir muamma

Bilim ile bulmak mümkündür zamanla

Zamanda ileri geri gidebilir misin?

O zaman! derken bile düşünmelisin!
Bilime yönel!

Oku! Merak et, sorgula, düşün, sınırsız olsun hayallerin

ZEYNEP HAN DİKMEN

( ‘’ Türk’ün Aşkı Vatan Şiirlerim’’ adlı kitabımdaki ilk sayfa şiirimden )

Bugünkü filmler, siyaset haberleri, sosyal medya kullanımları tüm medya duygusal bağımlılık yapmakla beraber, insanlara herhangi bir durumun içinde olmadan da tecrübe ve kıyaslama bakımından fikir edindirmedeler. Ama bu muhakkak ki sosyal ve haber içindeki insanın kişiliğini yeterince yansıtamamaktadır. Televizyon dizileri, yarışmaları aracılığı ile, özellikle sosyal medya hesaplarından da yansıtılan kimlikler aracılığı ile, herkesin olmaya çalıştığı, ama kimsenin başaramadığı fiziksel güzellik alanında, güzelliğin neye göre tanımı aslında günü geçirici kendimize ayıracağımızı alınması dışında, fenomen, yarışma, dizi ve ideolojik insanlar aracılığı ile o kadar çok hipnotize ediliyorlar ki, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan, seçkin görünümlü iki yüzlülüğün kol gezdiği mecralara vasat bir hayat sürme olabiliyor. Olmak istedikleri güzellik, itibar, kişilikte olmadıkları halde, kendimizi öyleyim gibi göstererek bir hayat sürmekteyiz. Ve ruha dönük hiç bir zaman istenilen huzura ermemenin bir kanıtı. Bu yüzden hep başka bir şey olmak istenir. İstenilen bir şeyi az bir kısmını elde ettiğimizde, kendi kendimize daha fazlası var mı diye sorulur, neden buradayım, hayatın anlamı ne, nereye gidiyorum, ölünce ne olacak; gibi hayatın gerçek sorularını sormaya başlarlar. Aklımı yitiriyorum hissiyatı ile beyindeki nöron bağlantılarında doğru çizgide bulunan hakikati kavrayış sorusunu keser, kimisi hayatın amacı ne ölünce ne olacak sorusuna kestirmeden tek cevapla tesadüf deyip, maddenin ardındaki manevi soyut değerleri hafife alır küçümser, tek varlık oluşunu evrime bağlar, varoluşun diğer açıklamalarını Bilim görmeyerek kendi dayattığını BİLİM bu diye yutturmaya çalışır. Komünist ateistler dini kullananlardan daha da yobazdır. Gözünü kapatır, her ilkbahar da yaratılan düzen koyucunun hakikatli varlığına. Gerçekte dünyaya ve kendi yaşamlarına yönelik bakış açıları dağılmaya başlar ve diğer yaratılanı anlamak isteyen imanlı kulları da kirletmeye, ideolojik saplantılarına bulaştırarak ruhu kirletirler.
Kimisi de kendisine Müslüman diyerek  tefekkür etmeden maddeyi yaratıcının nasıl yarattığını anlamaya çalışan bilimsel araştırmaların önünü keser, ve din bu diyerek, Yaratanın koyduğu fizik kanunlarını anlamamızın önünü keser. Önünü kestiği şey Allah’ın yarattığı düzeni anlama ve anlatma tebliğ yoludur. Bu Müslümanım diyen kişiler Allah’ın Müslüman tanımına değil, bağlı bulundukları cemaat, tarikat ya da arap gelenekçisi mezheplerin, selefilerin iki yüzlü Müslüman tanımına uyar. Komünist Ateistin dayattığı Bilim ve Tanrı ayrıdır yalanına da bu dinci kesim hizmet eder, ruhunda iman olan gerçek dindar ise ” Allah bilimi kendi yarattıklarını anlamak için biz aciz kullarına yol gösterici olarak göstermiştir ” der.

Allah’tan gayri her beşer ve kuruma bağlı olan imanlı ve inançsız olarak kendini tanımlayan komünist ateistler; Tanrı ve Bilim ayrıdır der. Çok az insan Bilim ve Tanrıyı bir bütün halde görür. Biz bu az olan hakikat ehlini çoğaltıp, Bilimi kullanarak, komünizmi kullanarak kendi dinsiz Allah’sızlıklarını dayatmaya çalışan Tevhidci olmayan milletlerle mücadele ediyoruz, edeceğiz.

Bu yazımdaki amaç bir Türk olarak, Gök, Göksel, Gökten, Göktengri’den gelen Bilimin, Varoluşun bir açıklaması olan Tanrı yani Yaratan ile aynı olduğunu ifade etmek içindir. Bilim; Ulu Yaratanın yarattıklarının amaçlarını keşfetmek için gösterdiği hakikat yoludur.

Bilim, sosyoloji, İnsan hakları, medeniyet, olarak bize batının bu zamana kadar öğrettiği solcu ideolojiler, sosyalizm, liberalizm ile Ortadoğu şiddet kültürünün karıştırıldığı yanlış öğretilen Arap kültürlü din anlayışı Allah mı, Tanrı mı tartışmaları yaptırır. Biz Türk milleti batının Allahsızlığını da, Ortadoğunun İslam altından Arapça dayatmacılığını da kabul edemeyiz. Çünkü biz biliyoruz ki, Allahsız Bilim, Bilim değil, ahlaksızlıktır, zulümdür, insanı yoldan çıkarıcı günaha teşviktir. Arapça dayatan kültürel Arapçı din anlayışı, iman değil, Tevhidi anlamaya engel totemciliktir. Peygamberimiz yaşasa Allah sözlerinin Meksika’nın en yerel kabile diline tercüme edilmesi ve yerel dilde okunmasını isterdi. Bu arada her Müslümanım diyene Arapçılıkla itham eden Türkçüyüm diyen devşirme milletlerin totemlerini Tengri inancına karıştıran batıl olanlara da  kanmayınız. Zira bir Türkün idrak edeceği en baştaki görev,  putperest milletlere Tek Tanrı yolunu anlatmaya çalışmış peygamberlere saygı, hürmet ederek sapkın milletlerden peygamberleri ayrı tutmaları gerektir.

Biz Allah ve Tanrı tartışmaları yapmadan, Tek bir Yaratana inanç ile Türk düşmanlığı ile mücadele edebiliriz. Vatanımızda ilmi, bilimsel çalışmalarla güvenliğimizi iç ve dış huzurumuzu sağlayabiliriz.
Tengri, Tanrı ya da Allah ile, bilim kavramını beynimizin içinde kurarak, Türk milletinin Birliği bütünlüğü ahlaki olarak şuurlarda, ruhlarda tecelli edecek, içeriden dışarıya bizi doğruluğa, huzura, erdeme ve bilimsel gelişmeleri yapmada başarılı olarak milli savunmada güçlendirecek ve içte ve dışta ihaneti bitirecektir.

Eğer aklını değiştirirsen tercihlerini de değiştirebilir misin? Eğer tercihlerini değiştirirsen, Hayatında değişir mi? Neden içinde bulunmak istemediğin çarpık düzen değişemiyor? Hangi yabancı siyasi düşünce, hangi yabancıdan gelen, ya da asıl amacını Türklüğü kazıma olan ‘’izm’ li yönetim biçimlerine bağlısın, yabancı siyasi fikir kitapları okuyarak, bu kitaplarla Türklüğünü kaybettirilip, milli ve dini değerlerini küçümsettirilerek yabancıdan gelen hangi bozucu düzensizliğe bağlatıldın? Beyin de kimyasal bağımlısı olduğun yabancı düşünceyi, Yerli düşünceyle değiştirirsen, neyi kaybedeceksin? Ve düşüncede kimyasal bağlantıyı kesmedeki korkuda, kaybedilmek istenilmeyen, yabancıdan gelen hangi batıl düşünceye, hangi mekana, hangi vatan bölücü siyasi ideolojiye bağlısın! İşte Türk vatanında ihanetin ortaya çıkaran etkenler bütünü, bu soruda.

TÜRK OĞLU, TÜRK KIZI
BİLİMİN YOLUNU TAKİP ET

Kaç ışık yılı uzaktan görebiliriz yıldızları

Hesaplar uzay zaman eğrisi

Dünyanın kütlesi nedir, bilir misin?

Bilimin gösterdiği yolu takip etmelisin.

ZEYNEP HAN DİKMEN

Ulu Yaratanın gösterdiği Bilim yolunda

Türk Vatanı Tanrı adı ile de Allah adı ile de daimi Varolsun…

Selametle, Esenlikle

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.