lara escort

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Allah Habu İki Şehri Habu Hale Geturenlerun Cezasuni VERSUN Mİ ?

Allah Habu İki Şehri Habu Hale Geturenlerun Cezasuni VERSUN Mİ ?
  • 18 Temmuz 2017

Trabzon basını Rize’nin Trabzon’a uyguladığı plaka ambargosu haberi ile çalkalanıyor. Her şeyi aynı sadece isimleri farklı olan Trabzon ve Rize’nin arası art niyetli insanlarca sürekli açılmakta. Anlaşılan o ki bölücülük ateşi Güneydoğu’dan sonra Karadeniz’de de bir şekilde yakılmak isteniyor.

Sesimiz Trabzon sitesinde çıkan habere göre Rize’de 61 plakalı araçlara çeşitli zorlama sorular ile ceza yağdırılıyor. Rize’nin Trabzon’a uyguladığı plaka ambargosuyla engellerle karşılaşan Trabzon tur firmaları da Ayder yaylasını tur kapsamından çıkartmak zorunda kalacak. Böylece Trabzon’dan Rize’ye bir çeşit turizm ambargosu uygulanmak zorunda kalınacak…

Sesimiz Trabzon sitesine göre özellikle Rizespor’un ligten düşmesi sonrası Rize’deki siyasilerin ve bürokratların Trabzon ile ilgili aşırı tahrik içeren açıklamalarına şahit olmuştuk.  Trabzon’daki siyasetçiler ve bürokratlar her ne kadar ortamı yumuşatma gayreti gösterseler de Rize’de özellikle belediye başkanı haddini aşan açıklamalarla ortamı germişti.  Rizeli siyasiler de buna alet olmuştu.  O günden bu yana Trabzon’a karşı hep bir tavır içinde olan Rize yöneticileri iddialara göre şehre Trabzon’dan turist taşıyan araçlara ceza yazılması için çok sıkı aramalardan geçirilmesi talimatını vermiş.

Bu iddia üzerine Trabzon’daki birkaç tur firması ile görüştük.  Polislerin sırf ceza yazmak için bugüne kadar hiç bakmadıkları şeylere baktıklarını, acil yardım çantalarında tebeşir olup olmadığının sorgulandığını, araçlarda ceset torbası olup olmadığının kontrol edildiğini belirten tur sahipleri ‘Tavşana soruyorlar ki kulağın neden uzun. Böyle bir şey görmedik. Rize’nin Ayder gibi bir doğal güzelliği var. Biz Trabzon’dan oraya turist taşıyoruz. İstesek onu Trabzon’da bir yaylaya da getiririz ama Rize de kazansız diyoruz.

BELEDİYE BAŞKANI MI DEDİ ?

Fakat kulaktan duyma bilgilere göre  Rize Belediye Başkanı Trabzon’dan gelen araçlara ceza yazılması konusunda talimat vermiş.  Bir eksiğini bulun ve ceza yazın da nasıl yazarsanız yazın diye talimat vermiş. Biz öyle duyduk belki yalandır.  Belki biraz abartılmıştır belki belediye başkanı böyle bir şey dememiştir ama kesin bir şey var. Çünkü önceleri böyle değildi Bizi bu kadar zorlamazlardı.  Ceset torbası sormak nereden çıktı, tebeşir bugüne kadar hangi trafik denetiminde yazılmış. Biz Rize kardeş şehrimiz, turizmden onlar da pay alsın derken Rize’de emniyetin uygulaması bizleri çok zor duruma sokuyor.

Böyle devam ederse Ayder’i tur programlarından çıkarmayı düşüneceğiz. Turizmciler olarak Trabzon’da bir araya gelip Rize turlarını iptal edeceğiz’ ifadelerini kullandılar.

Kaynak: http://www.sesimiztrabzon.com/trabzon/rize-de-61-plakalara-ceza-yagiyor-trabzon-ayder-i-sildi-h1792.html

Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.