istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

Aktaş Yaylası Derneği ile ŞALFED Arasındaki Etkinlik Tartışması

Aktaş Yaylası Derneği ile ŞALFED Arasındaki Etkinlik Tartışması

Aktaş Derneği’nin Kültür ve Sanat etkinliği ile ŞALFED’in dahil olduğu başka bir etkinliğin aynı tarih ve zamana denk gelmesi tartışma yarattı. Aktaş, yaklaşık bir buçuk ay önceden yapacağı ekinliği çatı derneğe bildirmişti. Buna rağmen ŞALFED’in dahil olduğu, aynı tarih ve saatlerdeki başka bir etkinliğin pankartlarla duyurulması sonrası Aktaş Derneği Başkanı Turgay KARAGÜL tepki gösterdi. Bunun üzerine ŞALFED Başkanı Semih DURMUŞ, Aktaş Derneği’ne geldi.

Karagül‘ün tepki göstermesi sonrası Durmuş, Aktaş Yaylası Derneği’ne geldi. Aktaş yönetimiyle ŞALFED yönetimi arasında bu durum uzun uzadıya tartışıldı. ŞALFED Başkanı DURMUŞ, Gündem Yazar‘a konuyla alakalı açıklamalarda bulundu.

Turgay KARAGÜL: “Bu durum üyelerimiz tarafından eleştiriliyor.”

“Aktaş Başkanı Turgay KARAGÜL, bir ay öncesinden derneğinin etkinliğini ŞALFED’e bildirdiklerini, buna rağmen derneğinin bağlı olduğu ŞALFED’in logosunun aynı vakitlerde gerçekleşecek olan farklı bir etkinliğin duyuru pankartlarında olmasını eleştirdi. Yaşanan bu olumsuzluğun düzeltilmesini isteyen Karagül,”Ben üç köyü temsil eden Aktaş Yaylası Derneği’nin başkanıyım. ŞALFED bizim bağlı olduğumuz bir federasyon. ŞALFED’in logosunun olduğu bu pankartı gören üyelerimiz aynı vakitte Aktaş’ın da etkinliği olduğunu söyleyerek ve bu durumu eleştiriyor. Ben üyelerime bu şekilde ne cevap verebilirim ?” diyerek  yaşanan olumsuzluğun düzeltilmesi gerektiğini söyledi.

“Yedihilal Derneği etkinliğinin ŞALFED ile alakası yok”

Gündem Yazar, Semih DURMUŞ’tan konuyla alakalı bir açıklama istemesi üzerine şunları söyledi:

” Bu yapılan etkinlik Yedi Hilal Derneği’nin bir etkinliği. ŞALFED ile uzaktan yakından alakası yok. Şöyle ki Eylül ayı dönemlerinde Yedihilal yönetimiyle beraber ŞALFED yönetimi bir protokol yaptı. Ortak kişisel gelişim, kültürel etkinlik yapmak kararı aldı. Daha önce birincisi yapılmıştı. Bu etkinlik de 30 Mart tarihinde yapılması gereken, afişi, pankartı bütün çalışmaları 30 Mart’a göre planlanmış bir etkinlik. Ki bu günde de Belediye Başkanı, Yerel Yönetimler Bayramı dolayısıyla Üsküdar’daki programın çakışması nedeniyle Yedihilal Derneği zaruraten bunu ilgili konuşmacı, gelecek davetliyle görüşerek bir hafta sonraya ertelemiştir.”

“Bütün üyelerimizle, dernek başkanlarımızla Aktaş Derneğimizin gecesinde olacağız”

“Bizim o günde o gecede bütün üyelerimizle, dernek başkanlarımızla biz Aktaş Derneğimizin gecesinde olacağız. Sadece STK arasındaki iş birliğinden kaynaklı bir afiş çalışması bu. Kesinlikle federasyonun faaliyeti değil. Onlara destek anlamında yapılmış bir şey. Destek dernek burada yanlış anlaşılmasın. İşte katılım, veyahut da işte STK’yla daha önce yaptığımız programların devamı anlamında.”

“Asla bir art niyet yok”

“Ama program tamamen 30 Mart’a göre düzenlenmişti. O tarihte bizim herhangi bir etkinliğimiz yoktu. Öteleyince, gelecek davetli de bu tarihi isteyince bizim derneğimizin etkinliği ile çakışmış oldu. Asla bir art niyet yok. Hazırlanan afiş ve pankartlar da daha önce planlanan pankartlar. Dolayısıyla bu tip şeyler bizim bünyemizde olsa tolere edilir ama farklı bir STK’yla bizim kendi bünyemizdeki STK’yı asla kıyaslama anlamında değildir. Bunun özellikle altını çizmek istiyorum. ”

Gündem Yazar‘ın “ŞALFED bu tür etkinliklerde kendi bünyesindeki organizasyonların vaktini düzenliyor mu ? Daha önce tarih çakışmaları oldu mu ?” sorunuda Başkan DURMUŞ şöyle cevap verdi:

“Muhakkak düzenliyor ama çakışmalar oluyor. Olmadı desek burada yanlış konuşmuş oluruz. Çünkü her dernek Ocak’tan sonra Mart, Nisan, Mayıs aylarında muhakkak piknik, kermes ve gece; üç etkinlik yapmaya kalktıklarında, 21 dernek var, haftanın yetmesi şansı yok. Dolayısıyla bazı etkinlikler muhakkak çakışıyor. Ama tolere edilmeye çalışılıyor. Mesela birinin kermesiyle, gece etkinliği çakışınca gündüz gece şeklinde bir planlama yapılır.”

“Talihsizlik oldu”

Gündem Yazar’ın “Yedihilal Derneği’nin etkinliğinin ertelenmesi aslında bir talihsizlik mi oldu ?” sorusu üzerine Durmuş şöyle devam etti:

“Talihsizlik oldu. Aynen öyle oldu. Talihsizlik ertelenmesi değil de ertelendiği gecenin bizim derneğimizin etkinliğinin tarihine denk gelmesi talihsizlik oldu. Ama hazırlanan afişler, pankartlar, tamamı 30 Mart’a göre hazırlanmıştı. Bunun 6 Nisan’a denk geleceğini bilsek logo da koymazdık. Onu da bu seferlik koydurmazdık.

“Genel kurul yapsınlar ben durumu aynen izah ederim”

Ama ne Turgay Başkanın ne yönetiminin ne de Aktaş Dernek üyelerini birisinin bunda art niyet aramasını asla istemiyoruz. Gerekirse genel kurul yapsınlar ben aynen durumu izah edeyim. Ama üye refleksi olarak buraya tepki koymalarını da haklı buluyoruz. Onda bir şey yok. ”

“Basınından, STK’larına, bürokrasiden yerel yönetime birlikte hareket etmekten yanayız.”

Gündem Yazar‘dan Ercan KANDEMİR‘e  açıklamalarda bulunan ŞALFED Başkanı DURMUŞ, açıklamasının sonunda şunları ekledi.

“Şalpazarı’mızın genel anlamda birlik ve beraberliğine dair basınından, STK’larına, bürokrasisinden yerel yönetimine birlikte hareket edilmesinden yanayız. Güzel şeyler oluyor ilçemizde. İlçemiz adına, yine burada derneklerimiz adına herkes kendi bünyesinde eğitimine katkı sunuyor, kültürüne katkı sunuyor, tarihsel yapılarına katkı sunuyor. İlçemize üniversite geldi biliyorsunuz, öğretmen evi geri geliyor, diğer taraftan belediye hizmet binasıydı, diğer çalışmalarıydı, dere ıslah çalışmaları, yol çalışmaları hepsi bir bütünlük içerisinde olsun istiyorum. Bu birliğe sekte vuracak kimlerse hep birlikte önüne geçmemiz lazım. Birlikten, beraberlikten yanayız, insanların birbirini sevmesinden yanayız. Her ne kadar siyaseten insanlar farklı mecralarda hizmet ediyor olsa da  özünde Ağasarlı olarak birbirimizi sevmekten yanayız. Bu felsefeyle federasyon çatısı altında hizmetlerimizi yürütmeye çalışıyoruz. İnşallah da böyle olur.”

Toplantı sonrası birlikte fotoğraf çekilen STK yöneticileri başka bir programa katılmak üzere Aktaş’tan ayrıldı.

Yorum Yazmayı Unutmayın
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.