Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ SOSYALİZM TEHDİTİNE BAŞKALDIRIDIR

Zeynep Han DİKMEN

Zeynep Han DİKMEN

  • 01 Temmuz 2018

Başbuğumuz Atatürk’ün vefatını fırsat bilerek Kemalizm adı altında sosyalizm dayatan Atatürk sonrası yönetiminin 7 eylül 1944 – 29 mart 1945 tarihleri arasında toplam 65 oturum süren davada başta Türkçü Turancı Atamız Hüseyin Nihal Atsız ve Alparslan Türkeş gibi Türkçü Turancıların da bulunduğu 23 vatan evladı İsmet İnönü yönetiminde yargılanmıştır.

Türkçü Turancı Hüseyin Nihal Atsız sosyalizm,  sol düşüncenin Türk gençlerine zehir gibi aşılanarak Türk milletini siyasi bölücülükle ayırdığını farkeden ilk vatan evladıdır. Devletin içine beynine sızmaya çalışan sosyalist Rus kölesi sol zihniyetlerin yerleştiğini , Türk devletinin milliyetçi anlayışının yerine solcu yönetim geçirilmeye çalışan vatan hainlerinin olduğunu dönemin başbakanı Şükrü Saraçoğlu’na bir mektupla bildirerek uyarıda bulunur. Özellikle milli eğitim bakanlığının sosyalizme destek sağladığını ve vatana ihanet edici oluşumlara izin verildiğini de ekler Hüseyin Nihal Atsız Atamız.

Devrin Milli eğitim bakanı Hasan Ali Yücel’i bu mektuplar büyük bir telaş ve endişeye düşürür. Hasan Ali Yücel ile o günlerin Ulus gazetesi başyazarı Falih Rıfkı Atay”ın teşviki ile komünist yazar Sabahattin Ali tarafından Türkçü Turancı Atamız Hüseyin Nihal Atsız hakkında ırkçılık ve Turancılık sucu işlemiştir denilerek dava açıldı. Davanın adına Irkçılık ve Turancılık Davası denildi. (1944)
İsmet İnönü’nün “ırkçılık prensibinin düşmanıyız” dedikten sonra, Türk milliyetçilerinin tutuklandığı, kamudaki milliyetçi memurların çıkarılarak Sabahattin Ali gibi sosyalistlerin , yaşasın halkların kardeşliği diyen Moskof sevdalısı zihniyetlerin devlete yerlesmesi kolaylaştı.
Türkçü-Turancıları insanlık düşmanı, ırkçı katiller diyerek itham ederek çok ağır bir dille suçlandı. Zaten önüne gelen solcusu da , ümmetçilik yaptığını sananlar da Türk milleti dediğimiz ve atalarımızın fethettiği vatan topraklarına Türk ırkının tek damga vuran yiğit ırk olduğunu bozkurt gibi uluyarak açık yüreklilikle söylediğimiz için bizlere ırkçı demektelerdir. Güya insanlık düşmanı oldugumuz ithamı ile suçlamaktalar. İnsanlık düşmanı olsak milli birlik ve bütünlüğümüz için, vatanımızın diğer Ortadoğulu milletlerin devletleri gibi parcalanmaması için gece gündüz milli birligimiz için mücadele etmezdik. Türk milletimizin huzuru, güvenliği, Türk devletimizin bekası içindir\’ Türk milliyetçiliğimiz.
Velhasıl tekrar Huseyin Nihal Atsızın başlattığı milli davamıza gelirsek, İnönü , Sabahattin Ali, Hasan Ali Yucel gibi sol zihniyetliler tarafından  23 Türk milliyeçisi mahkemeye verilerek yargılattırıldı.
Sosyalizm tehditini gören Türk milliyetçileri Zeki Velidi Togan, Hüseyin Nihal Atsız, Alparslan Türkeş, Nejdet Sançar, Reha Oğuz Türkkan, Fethi Tevetoğlu, Orhan Şaik Gökyay, Hüseyin Namık Orkun, Sait Bilgiç, Hasan Ferit Cansever, Zeki Sofuoğlu, İsmet Tümtürk, Hikmet Tanyu, Sadi Özbek, Muzaffer Eriş Cemal Oğuz Öcal, Nurullah Barıman, Fazıl Hisarcıklı, Cebbar Şenel, Cihat Savaşfer,Saim Bayrak, Yusuf Kadıgil ve Fehiman Altan hapis cezasına çarptırıldı.

Türk milliyetçilerine hapishanelerde çeşitli işkenceler yapıldı. Ama Türk milliyetçileri milli davamızdan dönmediler. Zaten bir Türk bu milli davanın verdiği şerefi bir kez tattı mı, hiç bir işkence Türk’lük şerefinden ve üzerinden döndüremez.
Sol zihniyetin yaptığı işkenceler Tabutluk denen hücrelerde gerçekleşiyordu. Derinliği 40, genişliği 50, yüksekliği 250 cm idi. Zincirlerle ayaklarından ve kollarından bağlananlar, tepesinde 1500 watt’lık bir ampulle Türk milliyetçilerine işkence ederek milli davadan vazgeçirmek için işkence yaptilar. R. Oğuz Türkkan; bu durumu şöyle anlatacaktı;
Gerçek faşistlerden(Nazi Almanyası) aldığı ampullerle faşist dedikleri biz Türk milliyetçilerine işkence yapıyorlardı. 1944 Irkçılık Turancılık Davasının üç evresinde sonucunda 7 Eylül’den sonra bütün sanıklar Tophane’deki askeri cezaevine gönderildi. 66 oturum süren dava 29 Mart 1945’de sona erdi. Nihal Atsız, Z. Velidi Togan, Nejdet Sançar, Alparslan Türkeş, Reha Oğuz Türkkan, Cemal Oğuz Öcal, Fethi Tevetoğlu, Nurullah Barıman, Cihat Savaşfer ve Cebbar Şenel’e Türkçü oldukları gerekçesiyle hapis cezası verildi.

10 yıla kadar hapis cezası aldılar. Irkçılık Turancılık Davası sıkıyönetim komutanlığından Askeri Yargıtay’a taşındı. YüksekMahkeme, 1. İstanbul Sıkıyönetim Mahkemesi’nin bu kararını esastan bozdu.Tutuklu sanıkların hemen salıverilmesini ve davanın 2. Sıkıyönetim Mahkemesi’nde görülmesini kararlaştırdı. 26 Ekim, yıldırım telgrafı ile İstanbul Sıkıyönetim Komutanlığına karar bildirildi. BöyleceTürkçüler için 1.5 yıl süren hapis hayatı sona ermiş oldu. Her biri için ayrı bir aklanma kararı verildi. 14 Mayıs 1950 günü yapılan seçimlerle iktidarı kaybeden CHP’nin, üstüne gidilen konulardan biri de Irkçılık-Turancılık davasıydı. Türkçülerin büyük kısmı Demokrat Parti’yi CHP’ye karşı destekledi.Irkçılık Turancılık Davasında beraate etki eden savunmalardan biri Türk tarihi ışığında mahkemeye sunulan Huseyin Nihal Atsız atamızın savunma yazısıdır. Muhakkak Hüseyin Nihal Atsız Irkçılık ve Turancılık davasının mahkemeye sunulan mükemmel savunmasını mutlaka okuyunuz. Sosyalizm , komünizm ve solculuk fitnesine karşısında dimdik duran gerçek Türk milliyetçileri olmuştur. Ve her zaman gerçek Türk milliyetçileri sol karşısında dimdik duracaktır, Türk milletinin milli ve dini mukaddesatları ile.

  • Son olarak diyebiliriz ki; Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk vefat ettikten sonra Ataturk\’ün yokluğunda Türkiye Cumhuriyeti devletimize, Türk çocuklarına köy enstitülerinde komünist yazarlar okutulmuş, milliyetçi ruha sahip Türk gençlerinin beyni sosyalizm ile yıkanmıştır. Rusya sosyalizmi, Amerika emperyalizmi, Türk milletine süslenerek iyi birseyler gibi servis edilince, Türk milletimizi  solculuk ile  bölerek  sürekli çatışma ve kargaşa hali yaratarak gerek iç huzura gerekse ekonomiye sekte vurmuşlardır. Bu günün Türkiye’sinin temelini atmışlardır.  Bizler içte 1960 – 1980 ve şimdi birbirimizi yerken  Türk düşmanları da bizi yemeye başlamışlardır. Hakikat bu kadar açıktır. Sosyalizm tehditinin farkında olan ve vatanımızı hainlik süreçlerine götüreceğini anlayan Huseyin Nihal Atsız atanın sözü ile yazımı bitiriyorum.
  • Gittikçe uyanan milli şuur karşısında gafiller ve hainler, Türk milletini daha çok aldatamayacak. Milli şuuru açık olan Türk milletine yabancıların borusu ötmez. demiştir Gökbilge Huseyin Nihal Atsız Ata
  • Vaktiyle bir Atsız Varmış, Varolsun. Mekanı cennet uçmağ olsun. Amin
Yorum Yazmayı Unutmayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Zeynep Han Zeynep Han dedi ki:

    Şimdi sizin yaptığınız nedir? Türkleri bölmek mi? Geçmiş geçmişte kaldı. Turk milleti her turlu hainini gezdiği su sıra birlesmelidir. Atsız da bizim, Alparslan Türkeş de. Atsız ve Türkeş su zamanda olsaydı vatanin bu hale geldiğini gorebilseydi birlesirlerdi.
    Sosyalizm tehlikesini görmezden gelerek Türkçülük edilmez. Sosyalist düşünceleri tatlı bal gören zihniyetinizden arınmanız dileğiyle.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.