istanbul escort sikiş izle

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
www.gundemyazar.com | Şalpazarı Haber – Ağasar Haber- Trabzon Haber

15 TEMMUZ KEFENİNİ GİYEREK YURDU YAŞATANLAR

15 TEMMUZ  KEFENİNİ GİYEREK YURDU YAŞATANLAR

15 Temmuz akşamı odamda kitap okumaktaydım. “Kur’an’dan Teknolojik Yansımalar” adlı bir kitap idi. Annemin sesini duyduğumda elimdeki kitabı bıraktım. Annem askerlerin Boğaziçi köprüsünü kapattığını söyledi. Ben de ekran başına geçtim. Ama bir darbe olacağına ihtimal vermedim.
O sıralar terör eylemleri de olmakta idi. Bu sebeple Anadolu yakasından terör eylemi yapacak bir araç olduğu söylentisini düşünerek, köprüyü askerlerin bu ihtimalle kapattığını sandım. Lakin dakikalar sonra interneti açıp, haber yorumlarını da okuyunca askeri darbe olduğunu idrak etmeye başladım. Ardından Ak Parti ilçe başkanını aradım, sesi kalabalık içinde olduğunu belli ediyordu. İlçe gençlik kolları başkanı bir darbe olduğunu, ama üstesinden geleceğimizi söyledi. O anki sinir ile “Darbe marbe anlamam başkanım, ben hemen evden çıkıyorum, ilçeye geliyorum.“ dedim ve teli kapattım.
Akşam 21:30 gibi kızkardeşimle beni arabasıyla ilçeye bırakmasını söyledim. Kız kardeşim de karışıklıkta Ak Partili olduğumuz için arabanın taşlanabileceğini söyledi. Ben de “Kim atacakmış taş, adamın ciğerini sökerim.” dedim. Annem ve babam “Evden çıkma, başına bir iş gelir, asker öldürür seni.” diyerek beni uyardı.  Ben de, “ Bu konuda sizi dinleyemem, özür dilerim , ama ben Tayyip Erdoğan’ı seçtim, benim seçtiğim adamı indirecek olanın alnını karışlarım. (  O zamanlar Türk’e içten içe dusman olanları idrak edemeyerek herkesi kardeş gördüğümden ve Türk ülküsü ile şereflenmemiş olduğumdan siyasi tercihim böyle idi. Fetocu namussuzların siyasi ayağına dokunulmaması beni vicdanen rahatsız etti, hükümetin fetocuların siyasi ayağına dokunmaması benim fikirlerimi kökten değistirdi ve istifa ettim , tüm imkanları da elimin tersi ile ittim. ) o akşama dönersek aileme sözlerimin devamında; “Vatan elden gitmekteyken anne milletimi iç savaşa sürükleyecek bu darbe varken, ben duramam evde, bugün durursak yarınlar için savaşla dolu olacak, şimdi  en azından ilçe binasında olurum, liderimiz bu davada kefenimizi giydik diyordu, kefenimi giyip çıkıyorum, hiçbir şeyden korkum yok.” dedim, abdest alıp, abdestli olarak evden çıktım. Sonradan öğrendim ki, babam da arkamdan evden çıkmış. Yoldaminarelerde ezan sesi gecenin karanlığını dağıtıyordu. Bir araç çıktı önüme, tam sokağımızın başında Ak Parti mahalle başkanımız, Zeynep nereye diye sordu. Ağabey ilçeye dedim. Atla ben de gidiyorum dedi. Arabada da konuşuyorduk hiddetli hiddetli, kimmiş bu darbeyi yapanlar diye sayıp sayıştırıyorduk. İlçeye vardığınmızda topu topu en çok 30-35 kişi vardı, polis bir tane kalmıştı. Kalan polis elinde mermi kutusu ve silahıyla ne yapacağını, ilçeye asker geldiğinde ne yapacağını kara kara düşünüyor, partili ağabeyler onu yatıştırmaya çalışıyordu.

Aradan bir iki saat sonra ilçe binası dolmaya başladı. İnsanlar akın akın ilçeye gelmeye başladı. Belediye başkanı da meydanda bir konuşma yaptıktan sonra, Atatürk havalimanına ve darbe yapılan köprüye yürüyüş başladı. Görkem Başkan da ilçe binasına geçmemizi ve ilçe binasında olmamızı söyledi. Yolda kalabalık içinde Görkem ile yürürken , yol kenarında ATM makinelerinde kuyruk olduğunu ve insanların para çekmeye çalıştıklarını gözlerim şahit oldu. Biz vatan için ölümü göze alırken, başkaları yaşamak için parayı göze alıyordu. Daha sonraları öğreneceğim, Ömer Halisdemir’in babasının bir sözü, bu ATM kuyruklarındaki insanların rezil hallerini hatırladıkça aklıma gelir. Babası Hasan Hüseyin Halisdemir diyor ki;
“Oğlum çobanlık yaparak okudu. Çobanın oyuyla, benim oyum bir mi diyenlerin hepsini toplasak bir Ömer eder mi?” Bu soru 15 Temmuz gecesi yol kenarlarındaki ATM kuyruklarında kendi çıkarını düşünen ama vatan ne olursa olsun diyen zihniyeti daha da idrak ettirdi.
O geceye dönersek, tüm geceyi ilçe binasında geçirdik, TV’den çatışmaları ve darbeci hainlerin özel harekatı bombalamasının haberlerini derin üzüntü ve öfkeyle izledik. Eğer darbe başarılı olsaydı sokaklarda vatan evlatları karşı gelmeseydi, hain darbecilerin geleceği yer Ak Parti binalarıydı ve o gece ya ben tutuklanacak ya da büyük bir ihtimalle öldürülecektim. O geceden sonra çok düşündüm, cok sorguladım. Türk askerini Türk askerine düşman edecek siyasi ideolojiler, tarikatlar, cemaatler, kTürk devletinin çöküşüne sebebiyet veren bu yabancı kültür ayrıştırıcı örgütlenmelerin Türk vatanını birligimizi bütünlüğümüzü tehlikeye atarak hainliklere vesile olduğunu net anladığımda, o geceden sonra Türk milli değer, Türk kültürü, Türk dili ile, Türk atalarımızın bıraktığı aziz vatanımızda, dinimi, ezanımı minarelerde yaşatabilmek, yabancı hiçbir paçavra ve boyunduruk altına girmemenin mücadelesini vermek icin ant içtim.
15 Temmuz haini yiğitten, merti namertten ayıran gece oldu. Al Türk bayrağımızın altında hep birlikte yaşamaya devam etmek için verilen milli mücadelenin hiç kimsenin, örgütlerin özellikle pensilvanyadaki din simsarı çakalların münafık olan hiçbir karanlık elin bozamayacağını dünyaya gösterdik.
15 Temmuz gecesinde kalbinde iman,dilinde tekbir ile Türk vatanımın bekaası olan, kulağında sala sesleriyle şehadete yürüyen tüm şehitlerimize Rabbimiz’den rahmet, ailelerine sabrın en güzel halini diliyorum.
Küresel içsavaş çıkarmak için kötülük hareketini defetme azmi ve cesaretini göstererek 15 temmuz gecesi vatanın birliği ve bütünlüğü için, korkmadan dışarı çıkan ve o kibirli hain darbecilere direnen tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. 15 Temmuz’da şehit olan tüm vatandaşlarımızın, askerlerimizin, özel harekat polislerimizin vatan için verdikleri mucadelenin mükafatı öteki alem de cennet olsun. Amin

Türk vatanı var olsun, Türk ırkı sağ olsun.

  1. Kahramanlar can verir, yurdu yaşatmak için …k
Yorum Yazmayı Unutmayın
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.